projekt-baltic-gdynia

Czas czytania: 1 minut

10. Baltic Mini Textile Gdynia 2016 – rozstrzygnięcie konkursu

Wyniki konkursu Baltic Mini Textile Gdynia 2016

Jury Baltic Mini Textile Gdynia 2016 przyznało nagrody uczestnikom 10. edycji tego międzynarodowego konkursu. Za najlepszą spośród 50 miniatur tkackich uznano Henryki Zaremby „Opór”. Autorka zostanie nagrodzona bryłką bursztynu Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni.

Dwie równorzędne nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego przyznano Jane Bay Hansen za pracę “ Hydroids” (Dania) i Bente Knudsen Sanden “Soft” (Norwegia).

Nagroda Muzeum Miasta Gdyni trafiła do Krystyny Jatkiewicz za pracę “Pożądanie”.

Ponadto, przyznano cztery wyróżnia dla: Anny Więckowskiej-Kowalskiej, Kith Mjoen, Sylwii Jakubowskiej oraz Krystyny Jankowskiej.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom, serdecznie gratulujemy!

I przypominamy: wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 11 marca o godzinie 18 w Muzeum Miasta Gdyni. ZAPRASZAMY!