Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało nagrodę książce „Oskar Zięta’”

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało nagrodę książce „Oskar Zięta’”

Po raz 58. Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało doroczne nagrody w konkursie ‚Najpiękniejsze Książki Roku’. W kategorii „katalogów i wydawnictw bibliofilskich” nagroda przypadła książce „Oskar Zięta’” Anny Śliwy i Izabeli Bołoz (projekt graficzny: Anita Wasik wydawca: Muzeum Miasta Gdyni). Wręczenie nagród odbyło się podcas 9. Warszawskich Targów Książki w dniu 17.05 na stadionie PGE Narodowy.

Nagrodzona książka towarzyszyła wystawie „Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni w 2017 roku.

Celem wystawy było zaprezentowanie pełnego spectrum działalności Oskara Zięty, przybliżając sylwetkę artysty, przedstawiając jego dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia, które pozwoliły na wzmocnienie wizerunku polskiego wzornictwa na świecie. Przedstawiając estetyczną i praktyczną stronę dizajnu, wykazano, że Oskar Zieta jest innowatorem, czego przykładem jest technologia FiDU, która powstała na styku dizajnu ze sztuką i rzemiosłem.

Na organizowanej wystawie w Muzeum Miasta Gdyni pojawiły się zarówno obiekty o mocnym nacechowaniu artystycznym, jak i kolekcje bliższe naszej codzienności, dzięki czemu będziemy w stanie zainteresować większą liczbę zwiedzających.