Cykl Projekt Miasto: Działania dla nauczycieli / Akcja/Interpretacja – Miasto

Projekt miasto

Akcja/Interpretacja – Miasto to cykl spotkań skierowanych do czynnych zawodowo nauczycieli. Podczas spotkań przyjrzymy się funkcjonowaniu współczesnego miasta przez pryzmat jego najnowszej historii. Ominiemy miejsca znane i funkcjonujące w szerokiej świadomości mieszkańców, aby skupić się na punktach mniej eksplorowanych, niezauważanych, omijanych. Zajmiemy się najnowszą sztuką gdyńską – literaturą, teatrem, kinem, sztukami wizualnymi. Podążymy ścieżkami współczesnych gdyńskich artystów, społeczników, ludzi pracujących na rzecz miasta i jego mieszkańców. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak wykorzystać gdyńską współczesność na gruncie edukacji szkolnej.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki bądź w soboty, szczegółowy terminarz dostępny na stronie Projektu Miasto. Wstęp bezpłatny, obowiązuje rezerwacja miejsc: a.jazgarska@muzeumgdynia.pl

58 662 09 35

Koordynator: dr Anna Jazgarska

Dla seniorów Dla seniorów