Edukacja

Mądra, ciekawa i odpowiedzialna edukacja to jedno z najpoważniejszych, ale i najwdzięczniejszych zadań współczesnego Muzeum. Staramy się więc i my rozwijać działalność na tym polu. Prezentowany tutaj program powstał z myślą zarówno o indywidualnych zwiedzających, jak i grupach zorganizowanych. Dzieci, dorosłych i seniorów z Gdyni oraz innych miast Polski zapraszamy na wykłady, oprowadzanie po wystawie stałej i wystawach czasowych, na warsztaty muzealne oraz spacery historyczne i architektoniczne. Tych, którzy na co dzień chcą być bliżej kultury, zachęcamy do uczestnictwa w wolontariacie. Z myślą o grupach dzieci i młodzieży szkolnej powstały dostosowane do podstawy programowej lekcje muzealne i warsztaty. Przygotowane przez nas zajęcia mają służyć pomocą w poszerzaniu wiedzy, umiejętności manualnych, a także w rozwijaniu wrażliwości na świat kultury i sztuki. Chcielibyśmy, aby inspirowały do twórczej aktywności, rozwijały samodzielne myślenie oraz pomagały lepiej zrozumieć Gdynię i jej historię. Nasi edukatorzy są otwarci na współdziałanie z odbiorcami w każdym wieku, a szczególną formę edukacji przez zabawę stanowią organizowane w naszym Muzeum tematyczne przyjęcia urodzinowe.

Mamy wielką nadzieję, że przedstawiony przez nas program Państwa zainteresuje, i że będziemy mieli okazję spotkać się w murach naszego Muzeum.

 

Oferta edukacyjna dostosowana została do poszczególnych grup wiekowych  i  realizowana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Powstała w oparciu o podstawę programową edukacji szkolnej, a warsztaty uwzględniają tematy z zakresu historii, sztuki, architektury oraz projektowania.

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatów oraz zasadami rezerwacji zajęć.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Uprzejmie informujemy o możliwości zorganizowania dla grup i klas szkolnych zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni z przewodnikiem. Koszt oprowadzania: 20 zł. Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Prosimy o kontakt z Ośrodkiem Edukacji edukacja[at]muzeumgdynia.pl; (58)  662 09 35 /36/ 37.

fot. Bogna Kociumbas

 

Jak zamówić zajęcia?

Zajęcia organizowane przez Ośrodek Edukacji zamawiać można zarówno osobiście, telefonicznie lub mailowo:
– tel. 58 66-20-935\936\937;
– e-mail: edukacja@muzeumgdynia.pl
– Ośrodek Edukacji w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) dostępny jest od wtorku do piątku w godzinach otwarcia Muzeum (wtorek, środa, piątek: 10.00–18.00, czwartek: 12.00–20.00).

Prosimy pamiętać, by zajęcia zamawiać minimum dwa tygodnie przed planowaną datą wydarzenia. W wypadku, gdy termin będzie już zarezerwowany zaproponujemy następy wolny. Uwaga: zajęcia prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach otwarcia Muzeum (wtorek, środa, piątek: 10.00–18.00, czwartek: 12.00–20.00 ).

Zamawiając zajęcia prosimy o precyzyjne informacje dotyczące:
– tematu oraz terminu zajęć;
– liczebności grupy (nie powinna przekraczać 25 osób);
– rodzaju szkoły, nazwiska nauczyciela lub opiekuna, z którym przybędzie grupa;
– telefonu kontaktowego.

 

Cennik zajęć:
– zwiedzanie z przewodnikiem: 20 zł + bilet wstępu dla każdego uczestnika (dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny);

– warsztaty muzealne dla dzieci (przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły średnie): 10,00 zł / osoba,

– weekendowe warsztaty dla rodzin: 10 zł od dziecka, jeśli w warsztatach uczestniczyć będzie rodzeństwo to bilet wstępu dla drugiego dziecka kosztować będzie 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny
Uwaga: opiekunowie wchodzą bezpłatnie, ale mają obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas pobytu w Muzeum i biorą odpowiedzialność za dyscyplinę uczniów podczas zajęć.
Opłatę za zajęcia wnosi się w kasie Muzeum Miasta Gdyni.

 

Kontakt:

Ośrodek Edukacji
edukacja[at]muzeumgdynia.pl

tel.: 58 / 662 09 35/36/ 37/
Tomasz Sosnowski
t.sosnowski[at]muzeumgdynia.pl
Margareta Sobczak
m.sobczak[at]muzeumgdynia.pl

Joanna Raftopulos 
j.raftopulos[at]muzeumgdynia.pl