Dla rodzin

Nasza oferta edukacyjna towarzyszy nie tylko wystawie stałej, ale również wystawom czasowym. Do każdej z nich przygotowujemy program różnorodnych zajęć dla dzieci, rodzin, osób z niepełnosprawnościami, dorosłych i seniorów.

 

 

WEEKENDOWE WARSZTATY DLA RODZIN

Podczas warsztatów edukacyjnych dla rodzin wspólnie poznajemy historię miasta, architekturę, dizajn czy fotografię. Zajęcia rozwijają twórcze myślenie, angażują zmysły, rozbudzają i wzmacniają więzi. Warsztaty towarzyszą bieżącym wystawom lub innym muzealnym wydarzeniom.

Weekendowe warsztaty dla rodzin odbywają się w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca, w godzinach 11:00-13:00.

 

Oferta jest skierowana do dzieci w wieku 7-12 lat wraz z rodzicami/opiekunami.

Opłata w wysokości 10 zł to koszt udziału jednego uczestnika, jeśli w warsztatach uczestniczyć będzie rodzeństwo to bilet wstępu dla drugiego dziecka kosztować będzie 5 zł, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Zainteresowane osoby zachęcamy do śledzenia naszej oferty w zakładce „wydarzenia” oraz zapraszamy do kontaktu email: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznego 58 662 09 35/ 36/ 37.

 

 

______________________________________________________________________________

 

RODZINNE OPROWADZANIA Z EDUKATORAMI

Rodzinne oprowadzania z edukatorami to aktywna forma poznawania przez zwiedzających historii miasta, architektury i dizajnu! Oprowadzającymi po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte” i wystawach czasowych są pracownicy merytoryczni Muzeum. Każdy z nich ma inną specjalność, co sprawia, że zwiedzający wystawę stałą za każdym razem poznają nowe historie i ciekawostki.

Oprowadzania trwają do 60 minut.

Osoby zainteresowane udziałem w oprowadzaniach odbywających się w tygodniu – od wtorku do piątku – prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Dodatkowo w każdą niedzielę o 14.00 odbywa się oprowadzanie po jednej z aktualnych wystaw, na które nie obowiązują zapisy.

Koszt oprowadzania: 30 zł./do 10 osób

Prosimy o kontakt z Ośrodkiem Edukacji edukacja[at]muzeumgdynia.pl lub telefonicznie 58 662 09 35/ 36/ 37. Zapraszamy!

 

_dsc3346

 

______________________________________________________________________________

AUDIOPRZEWODNIK DLA DZIECI

W kasie Muzeum można bezpłatnie wypożyczyć audioprzewodnik dla dzieci, dzięki któremu mali zwiedzający poznają historię Gdyni opowiedzianą przez Anię i Adama w ciekawy i przystępny sposób.

 

_____________________________________________________________________________

URODZINY W MUZEUM

W przestrzeni Muzeum organizujemy edukacyjne przyjęcia urodzinowe. Z myślą o dzieciach, które lubią twórcze działania i kreatywne zabawy, opracowaliśmy różnorodne scenariusze wydarzeń. Przyjęcie trwa 2 godziny i składa się z warsztatów, których tematyka dotyczy modernistycznej mody, motoryzacji, architektury i dizajnu, a także z poczęstunku przygotowanego w specjalnie udekorowanej na tę okazję sali.

Przyjęcie trwa 120 minut.

Opłaty za przyjęcie urodzinowe dla grupy maksymalnie 20 dzieci w wieku od 5 do 12 lat wynoszą:

  • 350,00 zł (od wtorku do piątku) dla grupy od 2 do 10 dzieci oraz 20 zł za każde następne dziecko,
  • 400,00 zł (sobota, niedziela) dla grupy od 2 do 10 dzieci oraz 20 zł za każde następne dziecko.