Dla dorosłych

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA

Wszystkich pragnących udoskonalić swoje umiejętności rysowania i malowania zapraszamy na zajęcia dla dorosłych w pracowni Muzeum Miasta Gdyni. Zajęcia te polecamy wszystkim, którzy stoją przed wyborem studiów czy chcieliby kreatywnie spędzić czas.

W każdą środę od godz. 17 do 20 w twórczej atmosferze wszyscy uczestnicy pracowni rysunku i malarstwa poznają różne techniki, które pozwolą im lepiej między innymi lepiej przygotować się na egzaminy wstępne na studia architektoniczne i artystyczne.

Oferta pracowni Muzeum Miasta Gdyni skierowana jest do osób dorosłych, które chciałyby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie rysunku i malarstwa, jak również czerpać satysfakcję z pracy twórczej.

Zajęcia prowadzi Tomasz Sosnowski, kierownik ośrodka edukacji Muzeum Miasta Gdyni.

Miejsce: Muzuem Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia
Miesięczny koszt udziału w zajęciach to 50 zł.
Zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie 58 662 09 35 / 36 / 37

Zajęcia odbywają się w środy w godzinach 17.00 -20.00

 

 

_______________________________________________________________________________

 

 

WARSZTATY DLA DOROSŁYCH

 

Z myślą o osobach dorosłych przygotowaliśmy program warsztatów artystycznych. Zaproszeni przez nas edukatorzy, artyści i projektanci raz w miesiącu prowadzą zajęcia poświęcone sztuce, dizajnowi, architekturze i fotografii. W naszym Muzeum działa również Pracownia Ilustracji, w której dorośli uczestnicy poznają różne ilustratorskie techniki, takie jak rysunek czy kolaż. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, a każdy z uczestników objęty jest indywidualną opieką instruktora.

Warsztaty trwają 90-120 minut.

 

Zapraszamy do kontaktu z Tomaszem Sosnowskim

t.sosnowski@muzeumgdynia.pl 58/ 662 08 36

 

_______________________________________________________________________________

 

WYKŁADY DLA DOROSŁYCH

 

W wybrane czwartki o godzinie 18, w Muzeum odbywają się bezpłatne wykłady dla dorosłych. Oprócz znanych u lubianych cyklów pt. Instrukcja Obsługi Sztuki oraz Instrukcja Obsługi Dizajnu, Muzeum przygotował atrakcyjne wykłady związane z wystawą stałą oraz z ekspozycjami czasowymi. Naszymi wykładowcami są m.in dr. Jackiem Friedrichem, dr. Hubertem Bilewiczem, dr. Jerzy Domosławski, prof. dr hab. Tadeusz Stegner.

Wykłady trwają do 120 min.

 

Zapraszamy do kontaktu z Margaretą Sobczak

m.sobczak@muzeumgdynia.pl 58/ 662 09 35

 

_______________________________________________________________________________

 

WARSZTATY DLA SENIORÓW

 

 

Muzeum Miasta Gdyni jest miejscem przyjaznym osobom starszym. Dwa razy w miesiącu zapraszamy seniorów do udziału w wydarzeniach, które aktywizują i rozwijają ich zainteresowania, a także stwarzają możliwość wymiany doświadczeń. Uczestnicy poznają nie tylko wystawy, ale również spotykają się z artystami, projektantami i pracownikami instytucji. Aby dotrzeć z ofertą do osób starszych, Muzeum współpracuje z klubami seniora w Gdyni.

Warsztaty trwają do 90 minut.

 

Zapraszamy do kontaktu z Margaretą Sobczak

m.sobczak@muzeumgdynia.pl 58/ 662 09 35