Oprowadzania i spacery

OPROWADZANIA

_DSC7413

Indywidualni zwiedzający oraz grupy mogą skorzystać z dostosowanych do potrzeb różnych odbiorców oprowadzań po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte” i wystawach czasowych. Oprowadzającymi są pracownicy merytoryczni Muzeum. Każdy z nich ma inną specjalność, co sprawia, że zwiedzający wystawę stałą za każdym razem poznają nowe historie i ciekawostki.

Oprowadzania trwają do 60 minut.

Osoby zainteresowane udziałem w oprowadzaniach odbywających się w tygodniu – od wtorku do piątku – prosimy o dokonanie wcześniejszej rezerwacji. Dodatkowo w każdą niedzielę o 14.00 odbywa się oprowadzanie po jednej z aktualnych wystaw, na które nie obowiązują zapisy.

SPACERY HISTORYCZNE I ARCHITEKTONICZNE

Podążając śladami bohaterów wystawy „Gdynia – dzieło otwarte”, uczestnicy pogłębią wiedzę i poznają miejsca, w których rozgrywały się małe i wielkie historie. Dzieci i młodzież odwiedzą na przykład zakład zegarmistrzowski, fotograficzny, aptekę czy piwnicę, w której ukrywali się uciekinierzy z obozu Stutthof. Mogą również przejść szlakiem budynków prezentowanych na wystawie. W ten sposób odnajdą te obiekty w przestrzeni miasta i sprawdzą, jak wyglądają dzisiaj. Przewodnicy to edukatorzy i współpracownicy Muzeum Miasta Gdyni. Nauczyciele i opiekunowie są zobowiązani do uczestnictwa i zapewnienia bezpieczeństwa swoim podopiecznym podczas spaceru.

Spacery trwają 120 minut.

Zapisy na spacery przyjmowane są od kwietnia do października.

Prosimy o rezerwację z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Zapraszamy do kontaktu z Margaretą Sobczak

m.sobczak@muzeumgdynia.pl 58/ 662 09 35