23.04 \ Sobota \ godz. 10:30

\ Dla wszystkich
\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

Badania dowodzą, że podczas wizyty w muzeum zwiedzający spędzają średnio 8 sekund przed jednym dziełem sztuki. My wierzymy, że to za mało. 23 kwietnia – w Dzień Wolnej Sztuki – ze szczególną determinacją zachęcać będziemy by się na moment zatrzymać. Pośpiech i często związany z nim niepokój nie idą w parze ze świadomym, pełnym refleksji zwiedzaniem muzeum. A takie właśnie – wolne, czy też powolne – obcowanie ze sztuką przynosi najlepsze rezultaty.  „MORZE \ MIASTO \ PORT” – najnowsza wystawa w Muzeum Miasta Gdyni – to okazja by przekonać się, że każdy eksponat ma swoją historię. Wystarczy się w nią wsłuchać. 23 kwietnia od godziny 10:30 do 16:30 wskazywać będziemy zwiedzającym w Muzeum Miasta Gdyni kilka obiektów, którym szczególnie warto poświęcić chwilę uwagi.