Szkoła podstawowa IV-VIII

NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Architektoniczna gra miejska

Opis: Jedyna taka w Polsce, Europie, a nawet na świecie. Gdynia. Pełna architektonicznych perełek. Aż szkoda by było ich nie dotknąć! Najwyższy czas na zabawę na świeżym powietrzu. Zostawmy komputery i chodźmy zwiedzać świat! Ze wskazówkami w kopertach, będziemy na nowo odkrywać detale pobliskich kamienic. Naszą grę miejską zaczniemy przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni. Następnie wyruszymy w miasto, gdzie  czekają nas prawdziwe dzieła modernistycznej architektury.

Czas trwania: 60-90 min.

OD PIERWSZEGO WEJRZENIA

Architektoniczna gra miejska

Opis: Niektóre rzeczy czasami trudno jest dostrzec na pierwszy rzut oka. Tym większa radość, kiedy uda się je wypatrzeć. Na szczęście budynki w Gdyni zapewniają wiele takich odkryć!

Przygotowana przez Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni gra miejska daje możliwość odnalezienia zaskakujących detali architektonicznych. Wyruszymy w miasto spod budynku Muzeum, a wskazówki poznamy, dzięki prostej grze planszowej. Zaprowadzą nas prosto do tych często pomijanych perełek. To doskonała okazja, aby nieco rozprostować nogi, ale też dowiedzieć się więcej na temat architektury Gdyni. No i oczywiście świetnie się bawić w towarzystwie koleżanek i kolegów!

Czas trwania: 60-90 min.