Projekt Miasto
Projekt Miasto
 

Projekt miasto skierowany jest do mieszkańców Gdyni

Jego realizacja rozpocznie się 4 stycznia 2019, a zakończy 10 lutego 2026 roku, w stulecie uzyskania praw miejskich przez Gdynię. Całe przedsięwzięcie podsumuje wystawa stworzona przy swsparciu mieszkańców miasta

Koordynacja:
Tomasz Sosnowski, Agata Abramowicz

Działania edukacyjne:
Anna Jazgarska, Joanna Jakubowska, Iza Meronk, Michał Miegoń, Katarzyna Piotrowska

Opieka merytoryczna:
Jacek Friedrich, Dariusz Małszycki

Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni dla spotkań mieszkańców miasta, a w ciągu siedmiu lat trwania projektu Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni odwiedzi wszystkie 22 gdyńskie dzielnice. Lokalne spotkania z teraźniejszą historią zostaną zarejestrowane w postaci nagrań audio i wideo oraz pisemnych wypowiedzi.

Spotkaniom towarzyszyć będzie szereg działań edukacyjnych poświęconych tematowi miasta. Dzięki nim zapisana zostanie teraźniejsza historia, historia gdyńskiego „tu i teraz”. Co roku zebrane materiały oraz wyniki badań przeprowadzonych na ich podstawie zostaną zaprezentowane publicznie oraz dodane do archiwum Muzeum Miasta Gdyni.

Za wiele lat przekazane przez mieszkańców miasta historie stworzą wyobrażenie o naszym dzisiejszym gdyńskim „tu i teraz”.

Tu i teraz

… to przestrzeń wspólnego działania. To miejsce, w którym możemy się zatrzymać i przyjrzeć naszemu TU I TERAZ. TU, w tym mieście i TERAZ, w tym momencie. TU oznacza i miasto, i jego poszczególne dzielnice. Jak je widzimy, jak je odczuwamy? Co decyduje o ich odrębności?

Zapraszamy mieszkańców Gdyni do podzielenia się własną opowieścią o sobie, o swojej dzielnicy, o mieście. Wystarczy poszukać odpowiedzi na pytanie: Moja historia dziś, to…?

Każdy może przekazać swoją własną opowieść, która wraz z pozostałymi historiami zostanie zapisana dla kolejnych pokoleń.

Podziel się z nami swoim dniem dzisiejszym, ważnym dla Ciebie miejscem albo wydarzeniem, zapisz, co myślisz o swoim mieście i jak widzisz swoje miejsce w mieście.

Krok 1
wypełnij kartonik swoją historią odpowiadając na pytanie: Moja historia dziś, to?

Krok 2
wypełniony kartonik za pomocą metalowego haczyka umieść wewnątrz Strefy