„Syndrom wenecki” pokaz filmu połączony z prelekcją

Podczas „Festiwalu Edukacji” zapraszamy do Muzeum Miasta gdyni na pokaz filmu „Syndrom wenecki” połączony z prelekcją. Wenecja kojarzy się jako najpiękniejsze i najbardziej romantyczne miasto w Europie. Myśląc o Wenecji widzimy oczami wyobraźni gondole, zabytki. Każdego roku miasto to odwiedza 20 milionów turystów. Dokument „Syndrom wenecki” w reżyserii Andreas’a Pichler’a (…)

Muzealne zmysły – zajęcia rozwojowe dla niemowląt z opiekunem

Co dziecko widzi, czuje, słyszy. Zapraszamy do zabawy ze zmysłami, czyli kilka gier i zabaw fundamentalnych. Zapraszamy do zabawy z małym dzieckiem. Zobaczymy jakie dźwięki lubą małe dzieci, co i kiedy widzą oraz jakie smaki rozróżniają i czy dotyk sprawia im przyjemność. Termin: 22 IX 2017 r. godz. 13:00 Wstęp (…)

WŁĄCZ MUZEUM!

WŁĄCZ MUZEUM! – dotknij, usłysz, poczuj i zobacz najlepsze polskie wzornictwo, sztukę łączenia natury z kulturą, archiwalne fotografie oraz zabytki gdyńskiego modernizmu. Oferując różnorodny program zapraszamy od sierpnia do października 2017 r. do Muzeum Miasta Gdyni osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu, aby twórczo doświadczały kultury.       21 (…)

Muzealna Pracownia Seniora

Z myślą o gdyńskich Seniorach przygotowaliśmy program edukacyjny, na który składają się spotkania z artystami, warsztaty, oprowadzania po wystawach i wykłady. Przez cztery miesiące – od września do grudnia 2017 roku – w ramach czterech różnych cykli spotkań mieszkańcy Gdyni stworzą własne murale, wybudują modernistyczne domki dla ptaków, zasmakują historii (…)

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte”

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte”.   Termin: 17 IX 2017 r. godz. 14:00 Bilety: pełnopłatny 10 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 15zł, dla dzieci do lat 7 bezpłatny   „Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne (…)

Jesienny czas, to świetny moment na kuchenne prace, które pozwolą nam ze smakiem przetrwać zimę. Wspólnie z aktywnymi seniorami z Gdyni, rodzinami oraz dorosłymi przygotujemy smakowite dżemy. Recepturę na przygotowanie przetworów zdradzą nam babcie oraz dziadkowie. Zapraszamy! Przetwory w Muzeum – międzypokoleniowe warsztaty z przygotowywania przetworów na zimę Termin: 17.09.2017, (…)

Podwórkowe zabawy – spacer po Gdyni

14 września, godzina 18 to czas na „podwórkowe zabawy”. W czasie spaceru po mieście z morza i marzeń wysłuchamy historii jak dzieci bawiły się w dwudziestoleciu międzywojennym. Przekonamy się jak wyglądały podwórka i place zabaw. Na trasie: Skwer Kościuszki, ul. 10 lutego, ul. Starowiejska, ul. Abrahama i ul. 3 Maja (…)

Spotkanie z Andrzejem Pągowskim

Zapraszamy miłośników plakatu filmowego do Muzeum Miasta Gdyni na spotkanie z Andrzejem Pągowski. W czwartek 21 września o godzinie 14:00 artysta opowie o pracach prezentowanych na wystawie przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi z okazji jubileuszu 40- lecia pracy twórczej.   Plakat – według artysty – to najkrótsza recenzja filmu. (…)

Andrzej Pągowski. Plakat filmowy – wykład prof. Krzysztofa Kornackiego

Zapraszamy w niedzielę 24 września o godzinie 14 na wykład prof. Krzysztofa Kornackiego. Wydarzenie to towarzyszy wystawie „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej” przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi z okazji jubileuszu 40- lecia pracy twórczej artysty. Wystawę plakatów filmowych autorstwa Andrzeja Pągowskiego można oglądać w Muzeum Miasta (…)

Otwarcie wystawy „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej”

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej”. Z okazji otwarcia 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wystawę organizowaną przez Muzeum Kinematografii w Łodzi będzie można zwiedzać już od 18 września do 30 września w Muzeum Miasta Gdyni.     Plakat – według artysty – to najkrótsza (…)