21.02 Czwartek

„Gdynia – miejsca” – Ferie Zimowe w Muzeum Miasta Gdyni

Czas ferii sprzyja kreatywności i zimowym przygodom. W Muzeum Miasta Gdyni najmłodsi od podszewki poznają wyjątkowy świat dawnego i współczesnego miasta z morza i marzeń. Co (…)

21.02 Czwartek

Podróże na emeryturze: Korona Gór Polski – spotkanie podróżnicze

Muzeum Miasta Gdyni oraz Fundacja FLY zapraszają do udziału w spotkaniach, których gospodarzami będą podróżujący seniorzy. Przybliżą oni warunki panujące w rozmaitych rejonach świata, zaproponują (…)

„Gdynia – moje miasto” – Ferie Zimowe w Muzeum Miasta Gdyni

Projekt Miasto: Dziel:Nice – Cisowa – wizyta studyjna

Halo! Cisowa! Cisowiacy – zapraszamy Was na pierwsze spotkanie w ramach PROJEKTU MIASTO! W trakcie spotkania wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie jest (…)

Gdynia 1988-2018: „Tranq & Królestwo” koncert

Gdynia 1988-2018 to wyjątkowy album, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. To również próba (…)

23.02 Sobota

„Projekt Miasto: Miasto do góry nogami” – warsztaty z fotografii otworkowej dla dorosłych

Bilety: obowiązują zapisy, 60 pln za cykl W codziennym pośpiechu nie zwracamy uwagi na detale miejskiego krajobrazu, nie przyglądamy się mijanym w drodze ludziom. Pracownia FOTOGRAFII (…)

23.02 Sobota

Projekt Miasto: Badacze miasta – spotkanie wolontariuszy

„Projekt Miasto: Badacze miasta – wolontariat” – spotkanie dla chętnych udziału w wolontariacie „Projektu Miasto” Projekt Miasto to interdyscyplinarne przedsięwzięcie, które wymaga (…)

24.02 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. (…)

26.02 Wtorek

Spotkanie z japońskim tańcem BUTOH – zajęcia dla seniorów

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z japońskiego tańca butoh! Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 60-tego roku życia. Spotkanie poprowadzi tancerka i choreografka butoh (…)

27.02 Środa

Zarys – pracownia rysunku i malarstwa

Wszystkich pragnących udoskonalić swoje umiejętności rysowania i malowania zapraszamy na zajęcia dla dorosłych w pracowni Muzeum Miasta Gdyni. Zajęcia te polecamy wszystkim, którzy stoją (…)

28.02 Czwartek

Akcja społeczna: Wspólna zieleń

Mieszkańcy Gdyni – stwórzcie razem z nami album o kwiatach na klatkach schodowych! Wystarczy, że poinformujesz nas o miejscu, w którym znajdują się kwiaty, a my wykonamy zdjęcie! (…)

14.03 Czwartek

„Rzeczy (nie)pospolite: polska obecność w dizajnie początku XXI w” – wykład dra Huberta Bilewicza

Ściśle podległe codziennemu życiu dziedziny projektowe postrzegane są przede wszystkim jako użytkowe i cenione są za swą utylitarność oraz powszechność. Dizajn określając otaczającą (…)

20.03 Środa

Ino Mig – podstawy języka migowego

Zapraszamy na kolejne darmowe lekcje Języka Migowego. Lekcje organizowane są we współpracy z Pomorską Jednostką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Doskonale posługujemy się słowem pisanym (…)