25.10 Czwartek

Idea nowoczesności na przełomie wieków – wykład

Zapraszamy na bezpłatny wykład zorganizowany przez Muzeum Miasta Gdyni oraz stowarzyszenie Gdyńska Strefa Kultury – tym razem prof. UG dr hab. Arnold Kłonczyński opowie o tym, co znaczyła (…)

28.10 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. (…)

30.10 Wtorek

Spotkanie z japońskim tańcem butoh – zajęcia dla Seniorów

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z japońskiego tańca butoh! Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 60-tego roku życia. Spotkanie poprowadzi tancerka i choreografka butoh (…)

08.11 Czwartek

Z drugiej ręki. Historia Miejskich Hal Targowych. Wykład

Zabytkowy zespół Miejskich Hal Targowych w Gdyni to miejsce wyjątkowe w gdyńskiej topografii. Jak soczewka skupia burzliwy rytm historii wypełnionej narracjami zaskakującymi, zabawnymi (…)

13.11 Wtorek

15.11 Czwartek

Oaza wolności. Spotkanie z Bożeną Szamburską

Spotkanie z Bożeną Szamburską, gdyńską działaczką społeczną i kuratorką historycznej wystawy w zespole Miejskich Hal Targowych, która przedstawi uczestnikom historię kultowego miejsca. Uwaga! Spotkanie (…)

18.11 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Przemoc i pamięć”

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie po wystawie autorstwa Doroty Nieznalskiej pt. „Przemoc i pamięć. Badania SRV Sektion Rassen – und Volkstumsforschung (pamięci mojej Rodziny oraz tych, którzy w 1947 (…)

22.11 Czwartek

Podróże na emeryturze! Londyn. Szlakiem Sherlocka Holmesa

Muzeum Miasta Gdyni oraz Fundacja FLY zapraszają do udziału w spotkaniach, których gospodarzami będą podróżujący Seniorzy. Przybliżą oni warunki panujące w rozmaitych rejonach świata, zaproponują ciekawe (…)

23.11 Piątek

Kino Otwarte: „Wojna / Krigen”

Kino Otwarte to cykl filmów dokumentalnych i fabularnych, które poruszają temat praw człowieka w rozmaitych kontekstach – społecznych, ekonomicznych, politycznych. Filmy te pomagają (…)

27.11 Wtorek

29.11 Czwartek

„Kolor naszej flagi jest złożony” – warsztaty dla nauczycieli

Nauczycielko, Nauczycielu! Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza Cię do udziału w interdyscyplinarnym projekcie AKCJA/INTERPRETACJA. Celem projektu jest zbudowanie wspólnej przestrzeni do kreatywnych (…)