22.02 Sobota

Niezwykła historia Heleny Urbaniak – spotkanie

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na spotkanie autorskie wokół książki „Iskierki w mroku”. Autorką oraz bohaterką tej książki jest Helena Urbaniak, niewidoma nauczycielka, która uczy kolejne (…)

23.02 Niedziela

Zwiedzanie w ramach Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego

Serdecznie zapraszamy na specjalnego oprowadzanie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”. Tym razem, oprowadzać będą nie pracownicy muzealni, ale przewodnicy PTTK w ramach Międzynarodowego Dnia (…)

23.02 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem”

Port gdyński i powstające wraz z nim miasto należą do najważniejszych polskich przedsięwzięć gospodarczych XX wieku. Dokumentacją wizualną tego procesu zajmowało się wielu (…)

29.02 Sobota

Jedyny taki widok – warsztaty fotografii otworkowej

Kolejny już raz Ośrodek edukacji zaprasza na wyjątkowego warsztaty fotograficzne. Pod okiem specjalistki od fotografii otworkowej, inspirując się fotografiami R. Morawskiego wykonamy zdjęcia (…)

01.03 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. (…)

05.03 Czwartek

Już widziane: Bulwar Nadmorski – wykład

Bulwar Nadmorski w Gdyni jest  jednym z najbardziej lubionych miejsc rekreacji mieszkańców miasta i turystów. To miejsce nad brzegiem morza ma ciekawą historię. Już w latach (…)

08.03 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem”

10.03 Wtorek

Dźwigacze historii – warsztaty modelarskie dla dorosłych

Dźwigi, maszyny oraz inne portowe urządzenia znajdziemy na fotografiach Romana Morawskiego. Dzięki niemu możemy przyjrzeć się jak wyglądała budowa portu oraz jak poważnym (…)

15.03 Niedziela

17.03 Wtorek

Soundedit prezentuje – Kim jest producent muzyczny?

Soundedit prezentuje – Rozmowy o dobrym brzmieniu Miasto Gdynia wraz z Festiwalem Soundedit przygotowało serię spotkań dotyczących między innymi tego, jak powstaje (…)

18.03 Środa

Wędrowny Zakład Fotograficzny – spotkanie autorskie

Dokładnie trzy lata temu odwiedziła nas Agnieszka Pajączkowska ze swoim WĘDROWNYM ZAKŁADEM FOTOGARFICZNYM. Tym razem przyjedzie do nas ze swoją książką, która powstała jako (…)