24.01 Piątek

Brak miejsc! Ferie w Muzeum: Projekt „Felietoniści” – warsztaty pisarskie

Niezależnie od tego czy ferie zimowe będą w tym roku śnieżne czy nie, Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat (…)

25.01 Sobota

Dostępna sobota: Historie utkane – oprowadzanie z tłum. na język migowy

Dostępna sobota w Muzeum Miasta Gdyni to dzień, w którym staramy się w sposób wyjątkowy gościć osoby z utrudnionym dostępem do kultury. Oprowadzania oraz towarzyszące warsztaty tłumaczone są (…)

26.01 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. (…)

30.01 Czwartek

Polskie piękno – wykład Karoliny Żebrowskiej

„Odważne pomysły, śmiałe kreacje i przełamywanie tabu przez miliony kobiet. Ostatnie sto lat to prawdziwa modowa rewolucja. Nigdy wcześniej damski strój nie zmieniał się (…)

02.02 Niedziela

Ostatnie oprowadzanie po wystawie „Barbara Hoff. PPPP”

Serdecznie zapraszamy na ostatnie w Muzeum Miasta Gdyni oprowadzanie po wystawie „Barbara Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, które odbędzie się w niedzielę 2 lutego (…)

04.02 Wtorek

Dźwigacze historii – warsztaty modelarskie dla dorosłych

Ośrodek edukacji oraz tuBAZA zapraszają na wyjątkowe warsztaty poświęcone wystawie czasowej „Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku w obiektywie Romana Morawskiego”. (…)

08.02 Sobota

Dawno temu w Gdyni – projekcja archiwalnych filmów

Zapraszamy na seans dwóch, praktycznie nieznanych szerszej publiczności filmów, prezentujących Gdynię w latach 20-tych. Pierwszy obraz o roboczym tytule Dawno temu nad Bałtykiem zarejestrowano (…)

08.02 Sobota

Urodzinowy Weekend Gdyni!

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza wszystkich mieszkańców na szereg wydarzeń przygotowanych z okazji 94. rocznicy przyznania praw miejskich Gdyni. Oprócz bezpłatnego wstępu do Muzeum (…)

09.02 Niedziela

Modne czasy – warsztaty z tworzenia autorskiego nakrycia głowy

12:00 – 13:30 – Modne czasy – warsztaty z tworzenia autorskiego nakrycia głowy na podstawie archiwalnych fotografii Gdyni Czy jeszcze kiedyś zobaczymy na ulicach (…)

Kapelusze z ulicy Kilińskiego – spotkanie autorskie

„Kapelusz był nieodzownym elementem stroju dla dzieci i dorosłych. Wprost nie wypadało wyjść na ulicę bez takiego nakrycia głowy” – czytamy w publikacji Agnieszki Wojciechowskiej–Sej. (…)

09.02 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem”

Port gdyński i powstające wraz z nim miasto należą do najważniejszych polskich przedsięwzięć gospodarczych XX wieku. Dokumentacją wizualną tego procesu zajmowało się wielu (…)

13.02 Czwartek

Sztuka sztuką: „Punkt widzenia” – warsztaty dla szkół

Czym jest pierwszy, a czym drugi plan? Dlaczego widziane z daleka budynki są tak małe? Co to jest żabia perspektywa? Tych oraz wielu innych rzeczy (…)

13.02 Czwartek

Współczesne historie o starych mediach – wykład

Fotografia jest we współczesnej kulturze wszechobecna. Każdego dnia nasz wzrok napotyka setki, jeśli nie tysiące obrazów fotograficznych. Wszyscy – jako posiadacze smartfonów (…)

15.02 Sobota

Dzień rodzinny: Pole do popisu – otwarty warsztat z tworzenia gry planszowej

Muzeum Miasta Gdyni serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6 – 12 lat wraz z opiekunami na nowy cykl „Dzień Rodzinny”! W trzecią sobotę każdego (…)

15.02 Sobota

Dzień rodzinny: Okienko do opisu – otwarty warsztat z tworzenia komiksu dla dzieci

16.02 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

20.02 Czwartek

Już widziane: Dworzec Morski – wykład historyczny

Kolejny, lutowy wykład z cyklu „Już widziane” przedstawi historię Dworca Morskiego zbudowanego w Gdyni w roku 1933 w samym centrum Portu. To stąd tysiące Polaków (…)

21.02 Piątek

Muzealne zmysły: Stymulacja rozwoju małego dziecka

W lutym zapraszamy na spotkanie z fizjoterapeutą Maciejem Matuszewskim, który przedstawi zagadnienia związane z zaspokojeniem podstawowych potrzeb dziecka, zarówno fizjologicznych, jak i psychicznych, niezbędnych do jego prawidłowego (…)

Spotkania z historią: Kamienna Góra – wykład

Spotkania z historią to cykl towarzyszący wystawie fotografii Romana Morawskiego, zachęcający mieszkańców Gdyni do wspólnego poznawania historii wybranych miejsc w mieście. Inspiracją do najbliższego spotkania (…)

Obrazy wrażliwe: „Twarze, plaże” w reż. Agnès Vardy, pokaz filmu

„Obrazy wrażliwe” to nowy cykl filmowy dla osób zainteresowanych fotografią i fotografią w filmie. Dokumenty o fotografii, biografie, narracje stworzone wyłącznie ze statycznych zdjęć oraz filmy, (…)

22.02 Sobota

Dostępna sobota: „Niezwykła historia Heleny Urbaniak”

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na spotkanie autorskie wokół książki „Iskierki w mroku”. Autorką oraz bohaterką tej książki jest Helena Urbaniak, niewidoma nauczycielka, która uczy kolejne (…)

23.02 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dawno temu nad Bałtykiem”

29.02 Sobota

Jedyny taki widok – warsztaty fotografii otworkowej

Kolejny już raz Ośrodek edukacji zaprasza na wyjątkowego warsztaty fotograficzne. Pod okiem specjalistki od fotografii otworkowej, inspirując się fotografiami R. Morawskiego wykonamy zdjęcia (…)