26.10 Sobota

Miasto do góry nogami – warsztaty z fotografii otworkowej

Już w starożytnej Grecji odkryto niezwykłą właściwość światła. Wpuszczone przez maleńką szczelinę do ciemnego pokoju namaluje na ścianie odbicie tego, co pozostało na zewnątrz. Camera (…)

26.10 Sobota

Projekt Miasto: Badacze miasta – spotkanie wolontariuszy

Październik to ostatni miesiąc trwania tegorocznej edycji „Badaczy Miasta”, czyli spotkań osób zainteresowanych uchwyceniem życia „tu i teraz” Gdyni i gdynian poprzez realizację (…)

27.10 Niedziela

Oprowadzanie po drugiej odsłonie wystawy „Barbara Hoff. PPPP”

Jesień w Muzeum przywitamy nową kolekcją Barbary Hoff. Już 27 października ubrania sygnowane metką Hofflandu pojawią się w nowej sezonowej odsłonie jesień-zima. (…)

29.10 Wtorek

Wykład o prod. filmowej z okazji Dnia Dziedzictwa Audiowizualnego

Młoda artystko, młody artysto! Czy wiesz na jakich prawach możesz pobierać, wykorzystywać i remiksować znalezione w Internecie materiały? Jakie prawa przysługują Tobie jako autorowi (…)

31.10 Czwartek

Podróże na emeryturze: 10 lat na Podlasiu – spotkanie seniorów

Muzeum Miasta Gdyni oraz Fundacja FLY zapraszają na pierwsze po sezonie letnim spotkanie podróżnicze. Tym razem podsumujemy 10 lat podróży seniorów do wielokulturowej krainy, (…)

03.11 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. (…)

05.11 Wtorek

Miejsce: Biurko mistrza (cz. 2) – warsztaty z udziałem Barbary Piórkowskiej

Druga część cyklu warsztatów pisarskich “Miejsce” to spotkania z wybitnymi twórczyniami i twórcami literatury, podczas których będziemy mogli otwarcie i szczerze porozmawiać o ograniczeniach, blokadach a także (…)

07.11 Czwartek

Podróże na emeryturze: Andaluzja – spotkanie dla seniorów

Podczas spotkania przeniesiemy się do południowej Hiszpanii, której bogata historia zaowocowała ukształtowaniem niepowtarzalnego stylu w architekturze i sztuce. Zobaczymy unikatowe budowle w stylu mauretańskim w Sewilli, (…)

09.11 Sobota

Maszynownia: Świętujemy! – rodzinna gra miejska z okazji odzyskania Niepodległości

Z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat i ich rodziny na grę miejską „Świętujemy! Rodzinna gra miejsca z okazji (…)

09.11 Sobota

Dawno temu nad Bałtykiem – projekcja archiwalnego filmu o Gdyni z 1925 r.

Gościem wyjątkowego wydarzenia w Muzeum Miasta Gdyni będzie Monika Supruniuk z Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (ASP (…)

10.11 Niedziela

11.11 Poniedziałek

Spacer Niepodległościowy: Po pierwsze – Gdynia

Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych miłośników Gdyni na nocny spacer po mieście, który odbędzie się 11 listopada o godzinie 19:00 w ramach obchodów Dnia Niepodległości. Odwiedzimy (…)

14.11 Czwartek

Wyroby odzieżowe, czyli pomysłowość w modzie PRL i nie tylko – wykład Olgi Drendy

Serdecznie zapraszamy na wykład Olgi Drendy – pisarki, tłumaczki i antropolożki kultury. Jest autorką książek: „Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji”, „Czyje (…)

16.11 Sobota

Pokład: Oświecenie! (brak wolnych miejsc)

W sobotę 16.11.2019 o godzinie 11.00, zapraszamy dzieci w wieku 2-5 lat wraz z opiekunami na niezwykłe warsztaty w Muzeum Miasta Gdyni, podczas których wspólnie pobawimy się (…)

17.11 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Barbara Hoff. Polskie Projekty Polscy Projektanci”

Szósta wystawa z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Muzeum Miasta Gdyni zapowiada się wyjątkowo. Po raz pierwszy jej bohaterką będzie kobieta – (…)

20.11 Środa

„Ino Mig” – podstawy języka migowego

Zapraszamy na darmowe lekcje Języka Migowego. Lekcje organizowane są we współpracy z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym. Doskonale posługujemy się słowem pisanym i mówionym. Potrafimy wyrazić (…)

21.11 Czwartek

Już widziane: Muszla koncertowa – wykład dla seniorów

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Już widziane”. Tym razem poznamy historie placu Grunwaldzkiego i Muszli Koncertowej. Na spotkaniu dowiemy się, jaką funkcję pełnił (…)

22.11 Piątek

Muzealne zmysły: Jak bawić się ze swoim dzieckiem?

Zapraszamy naszych naprawdę najmłodszych uczestników wraz z opiekunami na spotkanie 22.11.2019 o godzinie 13.00 z fizjoterapeutą Maciejem Matuszewskim. Tym razem w Muzeum Miasta Gdyni poznamy (…)

24.11 Niedziela