Historia sztuki od podstaw – wykłady dla seniorów w lutym

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom gdyńskich seniorom postanowiliśmy przygotować Historię sztuki od podstaw. Jest to cykl wykładów, podczas których opowiemy o najważniejszych zagadnieniach z dziejów sztuki. Spotkania współorganizowane zostały z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Fundacji FLY. 01.02 – 12.00 – „Historia sztuki od podstaw: Cielesność posągu. O rzeźbie barokowej” 08.02 – 12.00 – (…)

Fotografik Tadeusz Wański. Gdyński piktorialista – wykład Dariusza Małszyckiego

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny wykład Dariusza Małszyckiego, historyka i pracownika Muzeum Miasta Gdynia, dotyczący życia i twórczości Tadeusza Wańskiego (1894-1958), wybitnego artysty fotografa nurtu piktorializmu, którego zdjęcia prezentujemy na wystawie „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” Piktorialiści, w tym Tadeusz Wański którego prace prezentujemy, dążyli do wyjścia poza zobiektywizowany zapis fotograficzny (…)

Historia sztuki od podstaw – wykłady dla Seniorów

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom gdyńskich Seniorom postanowiliśmy przygotować „Historię sztuki od podstaw”. Jest to cykl wykładów, podczas których opowiemy o najważniejszych zagadnieniach z dziejów sztuki. Spotkania organizowane są przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Fundacji FLY.   Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, Gdynia Bilety: 5 zł Zajęcia odbywają (…)

Zarys – pracownia rysunku i malarstwa

Wszystkich pragnących udoskonalić swoje umiejętności rysowania i malowania zapraszamy na zajęcia dla dorosłych w pracowni Muzeum Miasta Gdyni. Zajęcia te polecamy wszystkim, którzy stoją przed wyborem studiów czy chcieliby kreatywnie spędzić czas. W każdą środę od godz. 17 do 20 w twórczej atmosferze wszyscy uczestnicy pracowni rysunku i malarstwa poznają (…)

Oprowadzanie po wystawie „Widzialne, niewidzialne. Fotografie Tadeusza Wańskiego” dla osób z niepełnosprawnością słuchu

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie po wystawie fotografii Tadeusza Wańskiego z audiodeskrypcją oraz tłumaczeniem PJM. Piktorializm to nurt, który pojawił się w fotografii światowej jeszcze w XIX wieku, a w Polsce szczególnie ceniony był w okresie międzywojennym. Do czołowych reprezentantów tego nurtu należał Tadeusz Wański. Mimo tego, iż fotografią zainteresował się (…)

Coco i jej mała czarna sukienka – czytanie dla dzieci 2 +z opiekunem

Zapraszamy 10 stycznia o godz. 10:30 do Muzeum Miasta Gdyni na czytanie dla dzieci 2+ z opiekunem. Poznamy historię Coco Chanel – jednej z najbardziej inspirujących postaci świata mody. Jakie było jej dzieciństwo i czy droga do sławy była usłana różami czy słodyczami? Termin: 10 I 2018 r. – godzina: (…)

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

„Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. U początków Gdyni łatwo uchwycić wątki najważniejsze: z jednej strony marzenie o Polsce nowoczesnej, dynamicznej, śmiało patrzącej w przyszłość, z drugiej – zakorzeniony w narodowej historii romantyczny patriotyzm. Modernizacyjny wysiłek (…)

„Muzealne zmysły: pierwsze kroki” – zajęcia rozwojowe dla niemowląt z opiekunem

Jak dużym wyzwaniem dla najmłodszych jest wykonanie pierwszego kroku? Co dziecko czuje przy pierwszych spacerach i jak wygląda mechanizm przejścia od raczkowania do chodzenia? Podczas zajęć rozwojowych dla niemowląt z opiekunem spróbujemy dowiedzieć się, w jaki sposób najłatwiej i najsprawniej umożliwić dziecku stawianie pierwszych pewnych kroków! Termin: 19 I 2018 (…)

„Pokład: Utrwal wspomnienia” – rodzinne warsztaty fotograficzne

Cykl warsztatów rodzinnych „Pokład” skierowany jest do dzieci od 2 do 5 lat. Spotkania odbywają się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca. Na pokładzie statku zawsze dużo się dzieje. Kadeci poznają pracę w rejsie. Trzeba sklarować linę, wejść na maszt i zobaczyć, co tam widać na horyzoncie, naprawiać drobne usterki, czy (…)

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Luter w Gdyni?” dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po pierwszej w Polsce wystawie poświęconej ewangelikom i mniejszości protestanckiej w Gdyni i w okolicach. Unikatowe przedmioty, niezwykłe historie oraz niepublikowane zdjęcia. Ekspozycja porywa odbiorcę w emocjonującą i pełną zwrotów akcji podróż. Na drodze przez często niełatwą historie naszych ziem poznamy losy tych, o których pamięć (…)