13.12 Czwartek

„Artystki: Sztuka kobiet” – spotkanie z malarką Anną Orbaczewską

Wydarzenie: „ Artystki- sztuka kobiet” – spotkanie z malarką Anną Orbaczewską z cyklu „Sztuka – historia otwarta” Termin: 13 XII 2018 r. (…)

13.12 Czwartek

„Ład rzeczy: państwowotwórcza rola projektowania w II RP” – wykład dra Huberta Bilewicza

Ściśle podległe codziennemu życiu dziedziny projektowe postrzegane są przede wszystkim jako użytkowe i cenione są za swą utylitarność oraz powszechność. Dizajn określając otaczającą (…)

14.12 Piątek

Muzealne zmysły: „Muzealne dźwięki – wpływ muzyki na rozwijający się układ nerwowy”

Podczas kolejnej odsłony cieszących się ogromną popularnością „Muzealnych zmysłów” fizjoterapeuta Maciej Matuszewski przedstawi zagadnienia związane z muzyką w kontekście rozwoju najmłodszych. Warsztaty (…)

14.12 Piątek

„Saga rodu Grzeszczaków” – spotkanie autorskie z Zofią Marią Smalewską

Spotkanie z autorką książki „Saga Rodu Grzeczaków”, Zofią Marią Smalewską, to przyczynek do opowieści o niezwykłych losach zwykłych ludzi sięgających rodowodem do korzeni węgiersko-polskich, ale na wskroś (…)

Akcja Choinka: „Oświetlamy” – świąteczne warsztaty rodzinne

W ten wyjątkowy czas jak co roku zapraszamy do Muzeum na przedświąteczne przygotowania! W tradycji kaszubskiej świąteczna choinka – zwana danką – przystrajana była (…)

15.12 Sobota

Oprowadzanie po „Wesołych Świąt” z audiodeskrypcją i PJM (polski język migowy)

Dawno, dawno temu, przed czterdziestu, pięćdziesięciu laty, a może nawet jeszcze dawniej, gdy nie było mejli, sms-ów, fejsbuka i innych „mesendżerów”, ludzie posyłali sobie życzenia (…)

15.12 Sobota

Kino dostępne: „Życie jest piękne” z audiodeskrypcją i napisami

Kino dostępne – filmy z audiodeskrypcją i napisami adresowane do osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Obsypany deszczem nagród (m.in. trzema Oskarami, Nagrodą Jury w Cannes oraz Feliksem (…)

16.12 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

„Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. (…)

19.12 Środa

Ino Mig – podstawy języka migowego

Zapraszamy na darmowe lekcje Języka Migowego. Lekcje organizowane są we współpracy z Towarzystwem Pomocy Głuchoniewidomym. Doskonale posługujemy się słowem pisanym i mówionym. Potrafimy wyrazić (…)

19.12 Środa

„Wesoły ryjek i zima” – czytanie dla dzieci 2+ z opiekunem

Mały bohater lubi zimę. Wprawdzie czasem nie ma śniegu, ale i tak jest ciekawie: można nauczyć się grać w warcaby, przekonać się, czym tak naprawdę jest (…)

20.12 Czwartek

„Czerwona gwiazdka. O świętach w PRL-u” – wykład dra Łukasza Jasińskiego

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne religijne święto w polskiej tradycji. Kolęda, choinka, dzielenie się opłatkiem, prezenty od świętego Mikołaja. To skojarzenia większości z nas. (…)

20.12 Czwartek

Podróże na emeryturze! Korea Północna – kraj porannej ciszy

Muzeum Miasta Gdyni oraz Fundacja FLY zapraszają do udziału w spotkaniach, których gospodarzami będą podróżujący Seniorzy. Przybliżą oni warunki panujące w rozmaitych rejonach świata, zaproponują (…)

23.12 Niedziela

Oprowadzanie po wystawie „Wesołych Świąt”

30.12 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

10.01 Czwartek

„Polski dizajn międzywojenny: między tradycją a awangardą” – wykład dra Huberta Bilewicza

07.02 Czwartek

„Polski dizajn powojenny: między ludowością, a nowoczesnością” – wykład dra Huberta Bilewicza

14.03 Czwartek

„Rzeczy (nie)pospolite: polska obecność w dizajnie początku XXI w” – wykład dra Huberta Bilewicza