„Syndrom wenecki” pokaz filmu połączony z prelekcją

Podczas „Festiwalu Edukacji” zapraszamy do Muzeum Miasta gdyni na pokaz filmu „Syndrom wenecki” połączony z prelekcją. Wenecja kojarzy się jako najpiękniejsze i najbardziej romantyczne miasto w Europie. Myśląc o Wenecji widzimy oczami wyobraźni gondole, zabytki. Każdego roku miasto to odwiedza 20 milionów turystów. Dokument „Syndrom wenecki” w reżyserii Andreas’a Pichler’a (…)

Muzealne zmysły – zajęcia rozwojowe dla niemowląt z opiekunem

Co dziecko widzi, czuje, słyszy. Zapraszamy do zabawy ze zmysłami, czyli kilka gier i zabaw fundamentalnych. Zapraszamy do zabawy z małym dzieckiem. Zobaczymy jakie dźwięki lubą małe dzieci, co i kiedy widzą oraz jakie smaki rozróżniają i czy dotyk sprawia im przyjemność. Termin: 22 IX 2017 r. godz. 13:00 Wstęp (…)

WŁĄCZ MUZEUM!

WŁĄCZ MUZEUM! – dotknij, usłysz, poczuj i zobacz najlepsze polskie wzornictwo, sztukę łączenia natury z kulturą, archiwalne fotografie oraz zabytki gdyńskiego modernizmu. Oferując różnorodny program zapraszamy od sierpnia do października 2017 r. do Muzeum Miasta Gdyni osoby z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu, aby twórczo doświadczały kultury.       21 (…)

Muzealna Pracownia Seniora

Z myślą o gdyńskich Seniorach przygotowaliśmy program edukacyjny, na który składają się spotkania z artystami, warsztaty, oprowadzania po wystawach i wykłady. Przez cztery miesiące – od września do grudnia 2017 roku – w ramach czterech różnych cykli spotkań mieszkańcy Gdyni stworzą własne murale, wybudują modernistyczne domki dla ptaków, zasmakują historii (…)

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte”

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej „Gdynia – dzieło otwarte”.   Termin: 17 IX 2017 r. godz. 14:00 Bilety: pełnopłatny 10 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 15zł, dla dzieci do lat 7 bezpłatny   „Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne (…)

Przetwory w Muzeum – międzypokoleniowe warsztaty z przygotowywania przetworów na zimę

Jesienny czas, to świetny moment na kuchenne prace, które pozwolą nam ze smakiem przetrwać zimę. Wspólnie z aktywnymi seniorami z Gdyni, rodzinami oraz dorosłymi przygotujemy smakowite dżemy. Recepturę na przygotowanie przetworów zdradzą nam babcie oraz dziadkowie. Zapraszamy! Przetwory w Muzeum – międzypokoleniowe warsztaty z przygotowywania przetworów na zimę Termin: 17.09.2017, (…)

Podwórkowe zabawy – spacer po Gdyni

14 września, godzina 18 to czas na „podwórkowe zabawy”. W czasie spaceru po mieście z morza i marzeń wysłuchamy historii jak dzieci bawiły się w dwudziestoleciu międzywojennym. Przekonamy się jak wyglądały podwórka i place zabaw. Na trasie: Skwer Kościuszki, ul. 10 lutego, ul. Starowiejska, ul. Abrahama i ul. 3 Maja (…)

Spotkanie z Andrzejem Pągowskim

Zapraszamy miłośników plakatu filmowego do Muzeum Miasta Gdyni na spotkanie z Andrzejem Pągowski. W czwartek 21 września o godzinie 14:00 artysta opowie o pracach prezentowanych na wystawie przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi z okazji jubileuszu 40- lecia pracy twórczej.   Plakat – według artysty – to najkrótsza recenzja filmu. (…)

Andrzej Pągowski. Plakat filmowy – wykład prof. Krzysztofa Kornackiego

Zapraszamy w niedzielę 24 września o godzinie 14 na wykład prof. Krzysztofa Kornackiego. Wydarzenie to towarzyszy wystawie „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej” przygotowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi z okazji jubileuszu 40- lecia pracy twórczej artysty. Wystawę plakatów filmowych autorstwa Andrzeja Pągowskiego można oglądać w Muzeum Miasta (…)

Otwarcie wystawy „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej”

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Andrzej Pągowski. Plakaty filmowe. 40 lat pracy twórczej”. Z okazji otwarcia 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych wystawę organizowaną przez Muzeum Kinematografii w Łodzi będzie można zwiedzać już od 18 września do 30 września w Muzeum Miasta Gdyni.     Plakat – według artysty – to najkrótsza (…)