18.07 Środa

Zarys – pracownia rysunku i malarstwa

Wszystkich pragnących udoskonalić swoje umiejętności rysowania i malowania zapraszamy na zajęcia dla dorosłych w pracowni Muzeum Miasta Gdyni. Zajęcia te polecamy wszystkim, którzy stoją (…)

18.07 Środa

„Gdyńskie wędrówki kota Antoniego” – czytanie w muzeum dla dzieci 2+ z opiekunem

Kocie podróże w czasie i przestrzeni narysowała Joanna Czaplewska. Historie miasta z morza i marzeń, specjalnie dla dzieci, opisała Dorota Abramowicz. Wstęp na wydarzenia jest (…)

Ino Mig – podstawy języka migowego

Zapraszamy na kolejne darmowe lekcje Języka Migowego. Lekcje organizowane są we współpracy z Pomorską Jednostką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Doskonale posługujemy się słowem pisanym (…)

19.07 Czwartek

„Sekrety Kamiennej Góry” – spacer historyczno-detektywistyczny dla najmłodszych

Piękne wille, kręte uliczki, tajemnicze ogrody… Kamienna Góra to wyjątkowa architektura i… mnóstwo sekretów. Jeśli chcesz je poznać – przyjdź na pełen (…)

Muzealne zmysły: Aerobic z dzieckiem

Podczas kolejnej odsłony cieszących się ogromną popularnością ‚Muzealnych zmysłów’ fizjoterapeuta Maciej Matuszewski przedstawi zagadnienia związane z aerobikiem i ćwiczeniami idealnymi dla matki (…)

Nocowanie w Muzeum: Nocny rejs

Nocowanie w Muzeum to nasza tradycja. Otwieramy nasze przestrzenie dla wszystkich, którzy w sposób niezwykły chcą spędzić nadmorską noc. Tym razem wspólnie odpłyniemy Nocnym (…)

Kino Otwarte: „Głośniej od bomb” – pokaz filmu i dyskusja

Kino Otwarte to cykl filmów dokumentalnych i fabularnych, które poruszają temat praw człowieka w rozmaitych kontekstach – społecznych, ekonomicznych, politycznych. Filmy te pomagają (…)

Wakacje w Muzeum: Kropka, kreska, pętelka – warsztaty dla dzieci do lat 12

Warsztaty przeznaczone dla dzieci do lat 12, zgłaszane do udziału w wydarzeniu przez opiekunów. Zadaniem uczestników warsztatów będzie rozwiązywanie zagadek zlokalizowanych na wystawie czasowej prezentującej (…)

21.07 Sobota

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Andrzej Strumiłło. Ilustracje” dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Muzeum Miasta Gdyni obok cyklu promującego dorobek polskich projektantów od kilku już lat prezentuje twórczość artystów związanych z sztuką książki – wybitnych (…)

21.07 Sobota

Pokład: „Poranny rejs!” – rodzinne warsztaty tworzenia map

Udało się! Dopłynęliśmy! Po obfitującej w fascynujące historie nocy w Muzeum zapraszamy na spotkanie, podczas którego stworzymy unikatowe morskie mapy. Na porannych warsztatach poznamy jak (…)

22.07 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, ma wiele wątków. Jedne są bardzo ważne, inne mniej; jedne są wyraźne, inne ukryte. (…)

26.07 Czwartek

„W spodniach czy w sukience” – spacer historyczny szlakiem gdyńskiej mody

Od zarania swoich dziejów Gdynia była „oknem na świat”. Od zawsze była również… „oknem na modę”. Szlak gdyńskiej mody to miejsca historyczne i, nieistniejące już, (…)

27.07 Piątek

Lasy na tarasie – koncert w Muzeum Miasta Gdyni

Zapraszamy na kolejny, wyjątkowy występ na tarasie Muzeum Miasta Gdyni. Przestrzeń tarasu, z malowniczym widokiem na Zatokę Gdańską oraz śródmieście Gdyni, wraz z niezwykłymi dźwiękami zapewnią (…)

27.07 Piątek

Wakacje w Muzeum: Grasz w zielone? – warsztaty dla dzieci do lat 12

28.07 Sobota

Samo dobro w Muzeum – śniadanie dla mieszkańców Gdyni na muzealnym tarasie

Ośrodek edukacji MMG zaprasza na wyjątkowe warsztaty kulinarne połączone z wspólnym śniadaniem na tarasie. Będzie to świetna okazja do rozmowy na temat potrzeb kulturalnych mieszkańców Gdyni. (…)

29.07 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Andrzej Strumiłło. Ilustracje”

04.08 Sobota

Maszynownia – Rodzinny znak graficzny: Działamy!

Uczestnikami warsztatów będą rodziny z dziećmi od lat 6 do 12. W ramach jednego tematu “Rodzinny znak graficzny” został zaplanowany cykl trzech spotkań z rodzinami. (…)

05.08 Niedziela

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” tłumaczone na język migowy (PJM)

Podczas piątej wystawy z cyklu „Polskie Projekty Polscy Projektanci”, Muzeum Miasta Gdyni zaprezentuje dorobek Karola Śliwki (ur. 1932), wybitnego grafika, autora (…)

07.08 Wtorek
godz.

Projektujemy LOGO – warsztaty dla młodzieży powyżej 13 roku życia

Warsztaty dla gimnazjum i liceum. Uczestnikami warsztatów będzie młodzież gimnazjalna i licealna. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z pracami Karola Śliwki. Następnie zastanowią (…)

18.08 Sobota

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnością wzroku

19.08 Niedziela

26.08 Niedziela

01.09 Sobota

Maszynownia – Rodzinny znak graficzny: Prezentujemy!

16.09 Niedziela

30.09 Niedziela