20.06 \ Sobota \ godz. 20:00

Domowa Miastofonia – domowy koncert dźwięków Gdyni z obrazami!

Zapraszamy na niezwykły spektakl wizji i dźwięku rodem z morza i marzeń. Podróż w czasie i przestrzeni bez wychodzenia w domu. Wystarczy połączenie z internetem, słuchawki lub głośniki.

Miastofonia – tak brzmi i wygląda Gdyni!

Miastofonia to unikatowy album muzyczny, będący portretem dźwiękowym Gdyni. Dźwięki morza, śpiew ptaków, szum samochodów czy też melodie wygrywane przez portowe dźwigi dają pełen obraz tego, jak brzmi „miasto z morza i marzeń”.

Przez kilkadziesiąt minut słuchacz pokonuje muzyczną trasę wiodącą ze spokojnej nadmorskiej dzielnicy Orłowo, aż po wysuniętą daleko na północ Osadę Rybacką, mijając po drodze tętniące życiem rejony Śródmieścia, Kamiennej Góry oraz tereny portowe. Odgłosy życia w mieście spaja dyskretna i wciągająca elektronika oraz zaskakujące rytmiczne podkłady. Miastofonia relaksuje, intryguje i…uzależnia.

Autorem płyty jest gdynianin Michał Jeziorski, znany również jako Spika. Ceniony twórca muzyki ambientowej, znany ze współpracy m.in. z Requiem Records, jako pierwszy podjął się wyzwania stworzenia nowoczesnego miejskiego soundtracku, nawiązującego zarówno do klasycznych twórców gatunku takich jak Brian Eno czy Aphex Twin, ale przede wszystkim zainspirowanego jego rodzinnym miastem. Muzykę wzbogacają wizualizacje Jacka Tymoszuka.
Wydawcą albumu jest Muzeum Miasta Gdyni.

TRANSMISJA na facebook.com/muzeummiastagdyni
www.muzeumgdynia.pl