Akcja Choinka: „Oświetlamy” – świąteczne warsztaty rodzinne

W ten wyjątkowy czas jak co roku zapraszamy do Muzeum na przedświąteczne przygotowania!

W tradycji kaszubskiej świąteczna choinka – zwana danką – przystrajana była własnoręcznie wykonanymi ozdobami w dzień Wigilii. Ozdoby te tworzyły głównie dzieci, one też ubierały drzewko. Zainspirowani kaszubską tradycją zapraszamy do Muzeum Miasta Gdyni na przedświąteczne przygotowania – wspólne tworzenie tradycyjnych ozdób choinkowych.

Zapachy suszonych owoców i przypraw, blask świątecznych lampek i bożonarodzeniowe dźwięki wprowadzą nas w świąteczny nastrój i natchną do stworzenia niepowtarzalnych ozdób.

Podczas pierwszego grudniowego spotkania dzieci wraz z opiekunem adoptują specjalnie dla nich przygotowane drzewka świąteczne. Najmłodsi poznają również tradycje świąt naszego regionu.

Spotkajmy się więc w miłym gronie, by wspólnie cieszyć się świąteczną atmosferą!

Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, drogą mailową: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

15.12.2018 Sobota
Dla dzieci Dla dzieci