06.06 \ Czwartek \ godz. 17:00

Akcja/Interpretacja: Miasto – spacer dla nauczycieli

\ Dla nauczycieli
\ Wejście bezpłatne

Akcja/Interpretacja. Miasto to cykl spotkań skierowanych do czynnych zawodowo nauczycieli. Podczas spotkań przyjrzymy się funkcjonowaniu współczesnego miasta przez pryzmat jego najnowszej historii. Ominiemy miejsca znane i funkcjonujące w szerokiej świadomości mieszkańców, aby skupić się na punktach mniej eksplorowanych, niezauważanych, omijanych. Spacer poprowadzi pan Arkadiusz Brzęczek, pisarz, społecznik, animator kultury, pasjonat i znawca gdyńskiej historii. Trasę spaceru wyznaczą miejsca związane z gdyńską kulturą. Prowadzący przedstawi ich historię, ciekawostki i anegdoty z nimi związane. Podczas spaceru wspólnie zastanowimy się nad tym, jak wykorzystać gdyńską przestrzeń kulturalną na gruncie edukacji szkolnej.

Prowadzenie – Arkadiusz Brzęczek, pisarz, społecznik, animator kultury, pasjonat i znawca Gdyni.

Zapisy przyjmujemy pod adresem: zapisy@muzeumgdynia.pl