Wernisaż wystawy BRIAN GRIFFIN – POP

Brian Griffin przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak: Post Punk, New Wave czy New Romantic. Ekspozycja „Pop” dokumentuje głównie koniec lat 70. i 80. XX wieku. Materiał na wystawę został zebrany z ponad 160 sesji zrealizowanych z ponad setką muzyków. Jednym z elementów wystawy są alternatywne, niepublikowane wcześniej, wersje okładek formacji Depeche Mode, jednego z headlinerów (głównych gwiazd) festiwalu Open’er Festival. Zespół Depeche Mode oraz okładki Briana Griffina stanowią do dziś popkulturowy wzorzec, inspirujący kolejne rzesze grafików oraz melomanów. Symbole zaprojektowane przez artystę zaistniały w wielu przestrzeniach miejskich w tym…w mieście Gdynia, gdzie subkultura ‘Depeszowców’, tak liczna w mieście, malowała je na otwartych powierzchniach w czasie przemian ustrojowych.

Ekspozycja obejmuje nieznane fotografie takich gwiazd jak: The Clash, Iggy Pop, Kate Bush, Elvis Costello, Peter Gabriel, Talk Talk & Mark Hollis i wiele, wiele więcej.

Wystawa „Pop” to swoiste okno na minione czasy i obowiązkową pozycją dla każdego fana muzyki, dizajnu, historii i fotografii.

Ekspozycja jest od strony merytorycznej i artystycznej przygotowywana jest przez Muzeum Miasta Gdyni w partnerstwie z festiwalem producentów muzycznych Soundedit Festival, który obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie!

28.06.2018 Czwartek
Dla wszystkich Dla wszystkich
Wejście bezpłatne Wejście bezpłatne

Wernisaż wystawy: Brian Griffin „POP”