Wernisaż plenerowy wystawy: „Kapelusze z ulicy Kilińskiego”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż plenerowej wystawy prezentującej kapelusze wykonane w trakcie warsztatów w ramach projektu „Kapelusze z ulicy Kilińskiego”. Wernisaż odbędzie się na ulicy Kilińskiego.

Uczestnicy warsztatów uczyli się rzemiosła modniarskiego, poznając materiały oraz technologie wyrobu kapeluszy. Ich zadaniem było zaprojektowanie i stworzenie autorskiego nakrycia głowy na podstawie archiwalnych fotografii ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni.

Przy okazji warsztatów poznaliśmy również dzieje ul. J. Kilińskiego, słynącej z długich tradycji rzemieślniczych, a w szczególności pracowni gdyńskich modystek.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019

29.06.2019 Sobota
Dla wszystkich Dla wszystkich
Dzieci z opiekunem Dzieci z opiekunem