26.06 \ Środa \ godz. 16:00

Kapelusze z ulicy Kilińskiego – wprowadzenie do rzemiosła

\ Dzieci z opiekunem
\ Wejście bezpłatne

“Kapelusze z ulicy Kilińskiego” to cykl warsztatów przeznaczonych dla dzieci w wieku 6-12 lat z opiekunami.

W czasie warsztatów realizowanych w Muzeum Miasta Gdyni w ramach projektu „Kapelusze z ulicy Kilińskiego” uczestnicy zaznajomią się z rzemiosłem modniarskim, poznając materiały oraz technologie wyrobu kapeluszy. Ich zadaniem będzie zaprojektowanie i stworzenie autorskiego nakrycia głowy na podstawie archiwalnych fotografii ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni.

Przy okazji warsztatów poznamy również dzieje ul. J. Kilińskiego, słynącej z długich tradycji rzemieślniczych, a w szczególności pracowni gdyńskich modystek.

Beata Kołodziejska – modystka oraz twórczyni marki Misstery – autorskiej pracowni kapeluszy. Współpracuje z trójmiejskimi teatrami: Teatrem Baabus Musicalis oraz Teatrem Szekspirowskim w Gdańsku. Aktywnie zaangażowana w szereg projektów na rzecz lokalnej społeczności m.in. Open House Gdynia,współtworzyła wystawy „Gdyńskie dusze” Magdaleny Morawskiej czy „Z Gdyni” Doroty Ozy Kareckiej.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2019

Fot. Józef Karwacki z żoną Janiną za ladą swojego sklepu w Gdyni przy ul. Świętojańskiej 56, lata 70. XX w.