11.12 \ Środa \ godz. 19:00

Koncert “Druga Fala” w Konsulacie Kultury

\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

Serdecznie zapraszamy na koncert kolektywu Druga Fala w Konsulat Kultury.

Występ poprzedni spotkanie z muzykami poprowadzone przez dziennikarza muzycznego Kamila Wicika z Radio Gdańsk S.A. Wydarzenie zorganizowane przez Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury, Gdynia Muzeum Miasta Gdyni.

Początek debaty: 19:00. Początek koncertu: 19:45

GSA to skrót oznaczający Gdyńską/Gdańską Scenę Alternatywną. Na początku lat 80-tych XX w. na Wybrzeżu powstało aktywne środowisko muzyczne, zrzeszające również poetów oraz malarzy. Ich wspólna praca, wraz ze wsparciem MCK Gdynia i animatora Waldemara Rudzieckiego doprowadziła do wydania przez Tonpress płyty „Gdynia”, co było wyjątkowym wydarzeniem w skali krajowej – żadna lokalna scena nie doczekała się tak obszernego podsumowania.

W 1987 roku, podczas nagrania albumu „Gdynia”, powstało kilkadziesiąt utworów. Te, które nie zostały wydane na kultowej płycie stały się zawartością kasety kompilacyjnej „Fala II”. W styczniu 2019 roku Muzeum Miasta Gdyni wydało nową edycję tego albumu pt. „Gdynia 1988-2018”, z interpretacjami utworów z płyty „Gdynia” wykonanymi i zaaranżowanymi przez młodych gdyńskich muzyków.

Przy okazji prac nad płytą spontanicznie zawiązał się kolektyw, zrzeszający dwa pokolenia muzyków oraz dzieci muzyków sceny GSA. Celem Drugiej Fali jest przypominanie o bogatym dorobku Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej. Sceny, która nie oglądała się na trendy oraz nie uznawała granic stylistycznych, łączyła style muzyczne i przede wszystkim charakteryzowała się melodyjnością i iście morską przestrzenią.

Skład:
Michał Miegoń (Kiev Office) – śpiew, gitara basowa
Maciej Werk (Werk) – śpiew
Emilia Pollock (Leśne Zwierzęta, Gdynia Improvisers Orchestra) – śpiew
Michał Andrys (Leśne Zwierzęta, Gdynia Improvisers Orchestra) – śpiew, gitara elektryczna, mandolina
Filip Baranow – Gitara elektryczna, pad perkusyjny
Jakub Kozak (Pelvis, Castlings) – gitara elektryczna
Aleksandra Kobiela – śpiew
Michał Tarkowski (State Urge) – instrumenty klawiszowe
Paweł Rucki ( Królestwo, Dule tree) – perkusja
Michał Jeziorski (Spika, Miastofonia) – programowanie, syntezator
Weno Winter (Sautrus) – Wokal
Ksenia Kodymowska – Wokal

Gościnnie:
Jędrzej Kodymowski (Apteka)- śpiew, gitara elektryczna

* Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy mailowo – m.kraszewska@gdynia.pl lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00 pod numerem telefonu 58 527 49 08
Podczas koncertu będzie możliwość zakupy płyt “Gdynia 1988-2018” oraz płyt artystów biorących udział w koncercie w promocyjnych cenach.

Transmisja koncertu