18.05 \ Sobota \ godz. 22:15

Koncert zespołu Cisowa-Wrzeszcz połączony z projekcją filmu

\ Poza MMG
\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

W Noc Muzeów 2019 Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wyjątkowy kolaż muzyczno-filmowy we wnętrzach Kina Goplana (dawnego Kina Polonia). Zespół Cisowa-Wrzeszcz zagra na żywo do opowiadającego o początkach Gdyni filmu „Narodziny Miasta”, opartego na archiwalnych fotografiach z okresu międzywojennego.

Cisowa–Wrzeszcz to nowy muzyczny projekt utworzony przez Tomasza Garstkowiaka (Old Time Radio, Stare Radyjko) i Piotra Salewskiego (Old Time Radio, D.O.M.). Debiutancki album „Krajobraz zniknął” to efekt półtorarocznej wymiany pomysłów i późnowieczornych sesji nagraniowych. Krautrockowa repetycyjność spotyka tu ambientową atmosferę, a brzmienia syntezatorów sąsiadują z nowofalowymi gitarami.

UWAGA: ograniczona liczba miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy na adres zapisy@muzeumgdynia.pl

22:15 „Węgiel, Perfumy, Karate – historia gdyńskich kin” – wykład Michała Miegonia

23:00 – 23:30 Koncert zespołu „Cisowa-Wrzeszcz” połączony z projekcją filmu „Narodziny Miasta”