Linia N – Noc Muzeów

Noc Muzeów będzie należała do codziennych bohaterów gdyńskich ulic! Z przyjemnością zaprezentujemy i opowiemy o historii komunikacji miejskiej. Wszak trolejbus stał się już symbolem miasta.

Dokąd i czym można było dojechać, jakie były bilety, co się wydarzyło w popołudniowym tłoku? Zapraszamy nie tylko do oglądania! Wyruszmy wspólnie, w zabytkowych pojazdach, w podróż po Gdyni! Podczas przejażdżki po mieście pracownicy Muzeum chętnie opowiedzą o historii miasta, architektury i motoryzacji!

Dla najmłodszych w siedzibie Muzeum zaplanowaliśmy specjalne, tematyczne warsztaty.

W programie:
18:00 – Miejski bilet – warsztaty projektowe dla dzieci wraz z opiekunami
Od 18:00 do 00:00 – Linia N – nocne zwiedzanie miasta trolejbusem (odjazdy co pół godziny od 18:00 do 20:30 i od 23 aż do północy) z przystanku Urząd Miasta – Świętojańska 01)
19:00 – Miejski bagaż – warsztaty stemplowania toreb dla dzieci wraz z opiekunami
21:30 – Koncert Zespołu Komety / support: Ostatni Przystanek Postępu

Uwaga! Przed budynkiem – będzie czekała zaparkowana niespodzianka i wiosenna strefa relaksu dla zmęczonych podróżą.

WSTĘP WOLNY