Miejsce: Biurko mistrza – warsztaty z udziałem M. Grzebałkowskiej

Druga część cyklu warsztatów “Miejsce” to spotkania z wybitnymi twórczyniami i twórcami literatury, podczas których będziemy mogli otwarcie i szczerze porozmawiać o ograniczeniach, blokadach a także o twórczym paliwie.

Uczestnicy pierwszej części cyklu, a także wszyscy pasjonaci pisania i pisarstwa będą mogli dowiedzieć się nieco więcej o tym w jaki sposób pracuje Magdalena Grzebałkowska – polska reporterka literacka, autorka m.in. “Beksińscy – portret podwójny”, “1945” oraz niezwykłej biografii jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów XX wieku – „Komeda. Osobiste życie jazzu”.

Magdalena, z zawodu archiwistka opowie co nieco o pracy z materiałem dokumentalnym, o tym kiedy jest najlepszy moment na zaprzestanie kwerendy i rozpoczęcie pisania. Zapytamy ją też na pewno kiedy wie, że to co powstało jest dobre. Czy warto uczestniczyć w kursach pisania? Jakie zaskakujące umiejętności przydają się reportażyście? Czy aby napisać dobrze, trzeba być pasjonatem opisywanej dziedziny?

Spotkanie poprowadzi Natalia Fiedorczuk-Cieślak.
Cykl realizowany w ramach “Projektu Miasto 2019-2026”

Bilety: 10 zł, obowiązują zapisy
Obowiązują zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl, 58 66 20 936/937