MODERNIZM NA WOLNEJ LICENCJI

MODERNIZM NA WOLNEJ LICENCJI to program edukacji medialnej, przygotowany dla gdyńskich uczniów, osób dorosłych i seniorów.

Zauważamy potrzebę popularyzacji idei otwartego i wolnego dostępu do zasobów edukacyjnych. Służy temu cykl zajęć warsztatowych, podczas których eksperci wyjaśnią zasady korzystania z treści publikowanych w oparciu o wolne licencje i podstawowe zagadnienia z zakresu prawa autorskiego. Pozwoli to uczestnikom bardziej świadomie poruszać się w środowisku Internetu oraz samodzielnie tworzyć i dzielić się zasobami.

Naszym celem jest także stworzenie nowoczesnego modelu dystrybucji wiedzy o gdyńskim modernizmie. Klasy, biorące udział w projekcie, będą uczestniczyć w spacerach architektonicznych, podczas których poznają lokalne dziedzictwo. Następnie, pod okiem specjalistów, uczniowie stworzą opisy oraz zdjęcia wybranych budynków modernistycznych. Efektem wspólnej pracy będzie baza danych dostępna na specjalnie przygotowanej platformie internetowej.

Koordynacja: Martyna Groth

mkidn_01_cmykProjekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.