Od wdzianka do kufajki – wykład Anny Grali

Podczas swojego wykładu Anna Grala opowie Państwu o kolekcji Hofflandu znajdującej się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wyjaśni charakterystyczne cechy kreacji zaprojektowanych przez Barbarę Hoff i opowie o jej patentach na „modny ciuch”. Podczas wykładu usłyszycie Państwo również, co sprawiło, że kolekcje Hofflandu stały się obiektem pożądania milionów Polaków.

Anna Grala ukończyła Antropologię Kultury na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Łódzkiego. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi jest opiekunem Zbiorów Odzieży w Dziale Kontekstów Kulturowych Włókiennictwa. W swojej pracy zgłębia tajniki włókien, splotów, tkanin oraz bada rodzaje krojów i techniki krawieckie. Pod swoją opieką ma zbiory liczące ponad 4500 obiektów, w tym ubiory z kolekcji Hofflandu. Jej zainteresowania oscylują wokół zagadnień związanych z historią mody, szczególnie polskiej z okresu PRL, a także z polskim wzornictwem z tego okresu.

10.10.2019 Czwartek
Dla wszystkich Dla wszystkich