18.01 \ Piątek \ godz. 18:00

\ Dla wszystkich
\ Wejście bezpłatne
\ Zapisy

/// Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37

Kino Otwarte – Miasto to cykl filmów dokumentalnych i fabularnych, które poruszają temat miasta w szeroko rozumianym ujęciu i w rozmaitych kontekstach. Prezentowane w ramach cyklu dokumenty i fabuły skupiają się zarówno na „fizyczności” współczesnej struktury miejskiej, jej topografii i architekturze, rytmowi jej funkcjonowania, poszczególnym warstwom miejskiej tkanki, jak i na wpisanych w miasto narracjach symbolicznych. Proponowane filmy odnoszą się do problemów związanych z tożsamością i poczuciem przynależności mieszkańców współczesnej aglomeracji, przypatrują się miejskiej egzystencji z perspektywy społecznej, psychologicznej, ale też i politycznej czy artystycznej.

The Place

Reżyseria: Paolo Genovese
Scenariusz: Isabella Aguilar, Paolo Genovese
Obsada: Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Alessandro Borghi, Alba Rohrwacher
Zdjęcia: Fabrizio Lucci
Muzyka: Maurizio Filardo
Producenci: Włochy

Gatunek: Thriller
Rok produkcji: 2017
Czas trwania: 105 min
Tytuł oryginalny: THE PLACE

Prezentowany premierowo na 12. MFF w Rzymie psychologiczny thriller, w którym reżyser Paolo Genovese ponownie, tak jak w swoim poprzednim dziele, rewelacyjnej komedii obyczajowej „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, bierze pod lupę moralność, a także mroczne tajemnice ludzkiej duszy.
Tajemniczy mężczyzna codziennie siedzi przy tym samym stoliku w tej samej restauracji, rozmawiając z osobami, które przychodzą do niego po nietypową pomoc. Każdy z gości okazuje się czegoś pragnąć, ma marzenie trudne w realizacji, jeśli w ogóle nie niemożliwe. Jednak dla mężczyzny wszystko jest wykonalne. „Możesz to osiągnąć”, powtarza każdemu.

Ale warunkiem jest wykonanie specjalnego zadania, dzięki czemu spełni najskrytsze życzenie. Kim właściwie jest ten człowiek i kto wyznacza reguły dziwnej gry przy stoliku?