Spotkanie z japońskim tańcem BUTOH – zajęcia dla seniorów

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z japońskiego tańca butoh!
Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 60-tego roku życia.
Spotkanie poprowadzi tancerka i choreografka butoh TO-EH, uczennica słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN.

TO-EN należy do nielicznego grona tancerzy butoh na świecie. Rozwija wyjątkowy styl tańca butoh, oparty na metodzie SU-EN. Metoda ta wywodzi się bezpośrednio z nauk legendarnych japońskich tancerzy butoh Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty. Obecnie artystka pracuje w Polsce, tworząc zarówno różnorodne spektakle, wystawy, warsztaty.

Uczestnicy warsztatów wezmą udział w zajęciach ruchowych, poznają ciekawostki o japońskim tańcu
i teatrze. Wspólnie z TO-EH będziemy pracować nad oddechem, balansem i wzmocnieniem ciała – wszystko wedle japońskiej filozofii scenicznej. Żadne wcześniejsze doświadczenie z tańcem nie jest konieczne!

Obowiązują zapisy: zapisy@muzeumgdynia.pl, 58 66 936/937/938

26.02.2019 Wtorek