28.05 \ Wtorek \ godz. 14:15

\ Dla seniorów
\ Wejście bezpłatne

WARSZTATY JAPOŃSKIEGO TAŃCA BUTOH – DRUGA GRUPA
Niecodzienne spotkania z tańcem butoh kontynuujemy w 2019r.! Zapraszamy osoby powyżej 60-tego roku życia na poznanie wyjątkowej sztuki scenicznej i japońskiej filozofii pracy z ciałem.

Spotkania prowadzi tancerka i choreografka butoh TO-EN*, uczennica słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN.

TO-EN należy do nielicznego grona tancerzy butoh na świecie. Rozwija wyjątkowy styl tańca butoh, oparty na metodzie SU-EN.

Metoda ta wywodzi się bezpośrednio z nauk legendarnych japońskich tancerzy butoh Yoko Ashikawy oraz Tatsumiego Hijikaty. Obecnie artystka pracuje w Polsce, tworząc różnorodne spektakle, warsztaty, wystawy. www.toenbutoh.com

Warsztaty bezpłatne, Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: i.meronk@muzeumgdynia.pl

TO-EN, fot. Paweł Maciak, © TO-EN Butoh Company & Paweł Maciak, 2019.