Shakil Khan, 10, has worked for 4 months in a garment factory in Old Dhaka, making money for his impoverished family in Chandpur, Bangladesh. Nafeesa Binte Aziz/Toronto Star
07.03 \ Czwartek \ godz. 16:00

Sztuka w Mieście: “Etyka w modzie” – wykład dla dorosłych

\ Dla seniorów
\ Zapisy

Moda powinna zapewniać godną pracę, od poczęcia do stworzenia, po wybieg. Nie zniewalać, nie zagrażać, nie wykorzystywać, nie przepracowywać, nie nękać i nie nadużywać nikogo.

Moda powinna być przejrzysta i odpowiedzialna. Nie powinna kryć się za złożonością, ani nie polegać na tajemnicach handlowych.
Powinna mierzyć własny sukces przez coś więcej niż tylko sprzedaż i zyski. Kłaść jednakową wagę na wzrost finansowy, dobrobyt ludzi i równowagę ekologiczną.

Powinna! A jak dziś faktycznie wygląda rynek mody na świecie i czy rzeczywiście CSR (Corporate Social Responsibility) to najskuteczniejsza metoda do walki z #fastfashion? Zapraszam na wykład!

Zapisy: Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację w Ośrodku Edukacji Muzeum Miasta Gdyni, drogą mailową: zapisy@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37