08.02 \ Piątek \ godz. 10:00

Bezpłatny wstęp do Muzeum z okazji 93. urodzin Gdyni!

\ Dla wszystkich
\ Wejście bezpłatne

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza wszystkich mieszkańców na szereg wydarzeń przygotowanych z okazji 93. rocznicy przyznania praw miejskich Gdyni. Oprócz bezpłatnego wstępu do Muzeum Miasta Gdyni w sobotę i niedzielę, otwarty zostanie nowy moduł wystawy stałej „Gdynia – dzieło otwarte” poświęcony pamięci Wójta Jana Radtkego, którego 146. Rocznicę urodzin obchodzimy również 10 lutego. Oprócz prezentacji nowych eksponatów, dyrektor Muzeum Miasta Gdyni dr Jacek Friedrich poprowadzi oprowadzanie kuratorskie po wystawie stałej (niedziela, godz. 14:00). Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni przygotował niezwykłą akcję archiwizacyjną pt. „Miasto tu i teraz” podczas której będzie można zarejestrować swoje wypowiedzi dotyczące teraźniejszości w mieście z morza i marzeń (niedziela, godz 12:00 – 15:00)

W sobotę 09.02 w Galerii Klif zostanie zaprezentowana niezwykła ekspozycja fotograficzna Muzeum Miasta Gdyni pt. „Na Styku morza i lądu”, ukazującą wyjątkowość Gdyni – miasta, które rozwijało się równolegle z portem. Wystawę będzie można podziwiać w Galerii Klif do pierwszej połowy marca 2019 roku.