Ufo w Muzeum Miasta Gdyni. Noc Muzeów!

Noc Muzeów w Muzeum Miasta Gdyni w tym roku obfitować będzie w koncerty, warsztaty, prelekcje, przejazdy trolejbusowe i przede wszystkim…UFO

Podczas wydarzeń będzie można zaopatrzyć się w niezwykłe gadżety takie jak specjalna mapa miejska, tatuaże czy też specjalne maski kosmicznych wędrowców!
Oprócz stałych ekspozycji Muzeum Miasta Gdyni przygotowało specjalne atrakcje:

* 19:00 „W polu kapusty” – warsztaty ogrodnicze (warsztaty odbywają się o pełnych godzinach)

Co ma wspólnego kapusta z UFO? Dlaczego akurat to warzywo ma właściwości metafizyczne i jest łącznikiem z kosmosem? Zasadź własną kapustę, weź do domu i sam się przekonaj!

* 19:00 – 01.00 – Historyczna linia trolejbusowa – (do godziny 21:00 przejazdy z przewodnikiem)

Trojelbus to jeden z symboli Gdyni. Dzięki przejażdżkom z przewodnikiem po śródmieściu poznamy tajemnice wielu gdyńskich zakamarków oraz kamienic.

* 19:30 „UFO, duchy, stwory – gdyńska mitologia” – wykład historyczny Michała Miegonia (Muzeum Miasta Gdyni, Koło Starych Gdynian, Inne Szlaki), prezentacja multimedialna

Dlaczego Gdyni jest uważana przez badaczy zjawisk paranormalnych za miejsce niezwykłe? Kim była zjawa ‘Rżana Baba’ oraz jakie tajemnice kryją podziemne kondygnacje nawiedzonych domów? Skąd tyle obserwacji UFO w dzielnicach Karwiny, Dąbrowa i Babie Doły? Odpowiedzi oraz sugestie przyniesie wykład Michała Miegonia, najmłodszego członka Koła Starych Gdynian oraz znawcy Gdyni.

* 22:00-23:00 Koncert “Pin Park” / wizualizacje KINOmanual
Muzycy związani z formacjami Kristen, Robotobibok oraz kultowym serwisem Analogia.pl, autorzy płyty „Krautpark” (z niemieckiego ‘pole kapusty’) , jednego z najwyżej ocenianych polskich wydawnictw roku 2017 wystąpią po raz pierwszy w Gdyni z niepowtarzalnym setem nawiązującym zarówno do nurtu Krautrock (Kraftwerk, Neu, Can) jak i do katastrofy UFO w porcie gdyńskim.

* 23:30-02:00 Dj set “Michael Warren / Gibon”
Dwóch reprezentantów młodego pokolenia Techno, House, Rave, IDM. Nieposkromiona energia, nieszablonowe myślenie i przede wszystkim granie na żywo – które za każdym razem skutkuje innymi dźwiękami. Do czego natchnie producentów kosmiczna atmosfera w mieście?

Wstęp bezpłatny
Data: Sobota, 19.05