22.11 \ Piątek \ godz. 18:00

Wernisaż wystawy “Współczesna austriacka ilustracja książkowa dla dzieci”

\ Wejście bezpłatne

Wystawa „Contemporary Austrian Children’s Book” to zbiór projektów ilustracyjnych prezentujących szeroką gamę stylów i pomysłów zarówno młodych, jak i starszych ilustratorów austriackich. Aktualnie ekspansja sektora kreatywnego i jego dorobku odbywa się nie tylko w ramach marketingu nowych produktów lub firm, ale także w dziedzinie tworzenia, edukowania i uczenia się – książki dla dzieci są w tym kontekście ważnym medium. Istnieje nieskończenie wiele sposobów na opowiadanie historii za pośrednictwem obrazów, z wykorzystaniem własnych postaci i języków, stylów lub kosmologii. Są one w stanie w prosty sposób opowiadać o tak ważnych i skomplikowanych tematach, jak śmierć, przyjaźń, samotność, odmienność i lęk. Podejmują również polemikę ze stereotypami.

Wystawa poświęcona jest książkom dla najmłodszych, które dopuszczają różnorodność opiniii poglądów. W samym centrum tych nagradzanych projektów znajdują się potrzeba innowacyjności i piękna, autonomia i szczegółowość, potencjał narracji wizualnej, a także wykonywalność prac w produkcji.

Nawet w erze digitalizacji, kontakt z książką – zwłaszcza w przypadku dziecka – rozbudza wyobraźnię, buduje wspomnienia, a także łączy pokolenia poprzez wspólne czytanie.Katrin Weber

www.designaustria.at

Termin wystawy: 23 listopada 2019 – 12 stycznia 2020