Wystawa „Moda i Uroda” w Galerii Klif – wirtualne otwarcie!

POWRÓT HISTORII DO GALERII KLIF!

„Moda i Uroda” to kolejna wspólna wystawa Galerii Klif oraz Muzeum Miasta Gdyni!

Ekspozycja „Moda i uroda” posłuży za swoisty wehikuł czasu, przenoszący odwiedzających w czasy pierwszych gdyńskich salonów kosmetycznych, w miejsca które można nazwać prototypami współczesnych centrów handlowych.

Unikatowe i niepublikowane wcześniej fotografie ze zbiorów Muzeum pokazują międzywojennych gdynian w pełnej krasie – to różne odcienie ówczesnej mody, to wyjątkowy szyk i styl który inspiruje do dziś. To wreszcie niesamowite historie wiążące się z prezentowanymi zdjęciami, nierozerwalnie związane z mitem miasta z morza i marzeń.

▪️ Zapraszamy na wirtualny wernisaż wystawy, który odbędzie się w piątek o 17:00 na stronie Gdynia Kulturalna oraz facebook’u i stronie Muzeum Miasta GdyniKlif Gdynia! Otwarcie wystawy będzie okazją do zapoznania się z sekretami prezentowanych fotografii które przedstawi Dariusz Małszycki, współkurator ekspozycji wraz z Olgą Lewandowską z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni!

▪️ Wystawę można podziwiać przez cały letni sezon na parterze Galerii Klif!

03.07.2020 Piątek
Dla wszystkich Dla wszystkich