10. Baltic Mini Textile Gdynia – ogłoszenie wyników I etapu Konkursu

22.11

10. Baltic Mini Textile Gdynia – ogłoszenie wyników I etapu Konkursu

Przed nami II etap międzynarodowego konkursu 10 Baltic Mini Textile Gdynia 2016. W piątek 15 stycznia 2016 roku odbędzie się posiedzenie jury, którego celem będzie wyłonienie zwycięzców. Autora najlepszej spośród 50 miniatur tkackich, nagrodzimy bryłką bursztynu Grand Prix Prezydenta Miasta Gdyni.

W dniu 6 listopada 2015 Jury 10 Baltic Mini Textile Gdynia 2016 obradujące w składzie:

Włodzimierz Cygan (Przewodniczący Jury)
Andrzej Banachowicz
Aleksandra Bibrowicz-Sikorska
Jacek Friedrich
Norbert Zawisza
Agata Zielińska-Głowacka

wybrało 50 prac do konkursu finałowego.

Wyniki I posiedzenia Jury 10 Baltic Mini Textile Gdynia 2016

 

Imię Nazwisko Nr
uczestnika
Kraj Tytuł pracy
1 Maria Almanza 55 Belgia Don’t leaf
2 Michelle Andrews 72 Australia Echidna
3 Krystyna Arska-Perepłyś 30 Polska I z cyklu miniatur graficznych
4 Antra Augustinovica 43 Łotwa High noon
5 Katalin B. Csernyanszky 102 Węgry Mushroom coral
6 Runa Boger 66 Norwegia Cubic caixa 1
7 Margie Creek 18 Australia Urgent – second class mail
8 Beata Czerepak 100 Polska War games – The golden age
9 Zuzanna Seweryna Dolega 68 Polska Do celu
10 Urszula Dulewicz 85 Polska Wioślarz
11 Barbara,

Wolfgang

Esser,

Horn

2 Niemcy Tex Cube One
12 Kazimiera Frymark-Błaszczyk 82 Polska Witraż VI
13 Agnieszka Godszling 58 Polska Deszcz konwekcyjny
14 Teresa Grabowska 87 Polska Wieża Babel
15 Mihaela Mirela Grigore 52 Rumunia No meal without fish
16 Krystyna Grzybek 61 Polska Wodospad
17 Brigitta Hallberg 9 Dania Land of childhood IV
18 Jane Bay Hansen 75 Dania Hydroids
19 Hanns Herpich 88 Niemcy Bez tytułu
20 Renata Jackowiak 42 Polska Expansion
21 Feliksas Jakubauskas 5 Litwa Screams of the Sea
22 Sylwia Jakubowska 26 Polska Maskotka
23 Krystyna Jankowska 79 Polska Pierwszy śnieg
24 Krystyna Jatkiewicz 76 Polska Pożądanie
25 Jelena Jekabsone 54 Łotwa Sketch
26 Bente Knudsen Sanden 62 Norwegia Soft
27 Bogusława Koszałka 51 Polska Skrzydłaki
28 Rolands Krutovs 16 Łotwa The first feeling
29 Liucija Kudzmiene 95 Litwa Daisy
30 Alicja Majewska 49 Polska Skrawek życia II
31 Maciej Mesznik 8 Polska Wspomnienie czy złudzenie
32 Kith Mjoen 23 Francja I promis you a rose garden
33 Lene Helmer Nielsen 1 Dania Tasty embroidery 1
34 Susanne Nielsen 37 Dania Threads are life
35 Jurate Petruskeviciene 45 Litwa Flower
36 Dorota Pietrzyk 56 Polska Anatomia wiśni
37 Irena Piliutyte 93 Litwa Vision of the winter
38 Lina Ringeline 20 Litwa Thought trap
39 Anna Schmidt 73 Polska Sieć
40 Daria Sołtan-Krzyżyńska 50 Polska Uwikłani
41 Judit Szekely 35 Węgry Eurydike
42 Dorota Taranek 84 Polska Luźne tematy
43 Danute Valentaite 94 Litwa To paint or weave
44 Barbara Westman 21 USA Czytaj mi
45 Aleksander Widyński 70 Polska Jedno zdarzenie
46 Elsbet Wiens 28 Niemcy Close-by
47 Anna Więckowska-Kowalska 7 Polska Biała
48 Maria Wojciechowska-Zalewska 25 Polska Cykl Koronkowce II obiekt 07
49 Rieko Yashiro 98 Japonia Recycle – globe
50 Henryka Zaremba 99 Dania Opór

 


 

Autorom najwyżej ocenionych prac serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zainteresowanie.

 

Kalendarz wydarzenia:

I etap konkursu: 6 listopada 2015

Data nadsyłania prac: 31 grudnia 2015 (data doręczenia)

II etap konkursu: 15 stycznia 2016

Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni: 11 marca – 8 maja 2016

Dodatkowe informacje:

Anna Śliwa sztuka@muzeumgdynia.pl, +48 58 662-09-41

 

Poniżej do pobrania regulamin, karta zgłoszeniowa oraz informacja o terminach:

BMTG regulamin PL

BMTG regulations EN

BMTG Karta uczestnictwa

BMTG PARTICIPANT CARD