listopad-kafelek

Muzeum Miasta Gdyni w twoim domu! Historia, sztuka i edukacja Online!

Czas czytania: 3 minuty

Muzeum Miasta Gdyni w twoim domu! Historia, sztuka i edukacja Online!

W listopadzie Muzeum Miasta Gdyni przenosi swoje działania oraz bogaty program wydarzeń do przestrzeni internetowej. Wszyscy Ci, którzy zapisali się na nasze listopadowe wydarzenia będą mogli w nich uczestniczyć w swoich domach, dzięki linkom do platformy zoom oraz filmom online.

Muzeum Miasta Gdyni stawia na łatwą dostępność swojej oferty online ale również na indywidualny kontakt z odbiorcą. Podczas zajęć edukacyjnych takich jak Muzealne Zmysły (zajęcia dla mam z niemowlętami) czy Dzień Rodzinny uczestnicy otrzymają osobiście link do spotkania, podczas którego w gronie zapisanych osób będą mogli wziąć udział w spotkaniach z edukatorami oraz zaproszonymi gośćmi.

Najnowsza wystawa “Legenda Radmoru” pojawi się w przestrzeni internetowej w formie oprowadzania online, dzięki któremu przybliżone zostaną prezentowane eksponaty oraz historia kultowego przedsiębiorstwa i jego produktów. W formie online można odwiedzić również naszą wystawę “Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci” (link: https://www.youtube.com/watch?v=C9MBFeQUTLI)

Wystawa stała “Gdynia – dzieło otwarte” wzbogaci się o nowy moduł zmienny poświęcony dziejom kolei na terenie Gdyni, który będzie prezentowany w formie cyklu ciekawostek naszej stronie i w mediach społecznościowych. W formie dedykowanego audioguide’a mieszkańcy Gdyni będą mogli uczestniczyć w tradycyjnym muzealnym spacerze niepodległościowym 11.11 o godzinie 18:00!

Regularne rozwijamy nasze cyfrowe archiwum www.gdyniawsieci.pl – cyfrowe archiwum zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Zapraszamy na nowo otwartą stronę internetową www.szklometaldetal.pl – wirtualne kompendium wiedzy o gdyńskim modernizmie, wypełnione wieloma godzinami premierowych materiałów filmowych, zawierające liczne teksty, które w wyczerpujący sposób omawiają gdyńską architekturę modernistyczną. Na muzealnym kanale Youtube dostępne są filmy, wirtualne oprowadzania oraz zapisy wydarzeń poświęconych bogatej historii Gdyni oraz naszym wystawom czasowym. Muzealny Spotify (portal streamingowy) oraz Bandcamp zapełnią się podcastami oraz materiałami audio. Już dziś można posłuchać relacji pracowników Radmor uzupełniających wystawę „Legenda Radmoru”, wspomnienia Jacka Fedorowicza czy fragmenty audiobooka „Iskierki w Mroku” Pani Heleny Urbaniak.

Program wydarzeń online Muzeum Miasta Gdyni w listopadzie:

LISTOPAD 2020

• 11 XI 2020 – godz. 18:00 – Spacer Niepodległościowy Online: Stare nowego początki – wieczorny spacer w ramach obchodów Dnia Niepodległości / online
  • 13 XI 2020 – godz. 16:00 – Znamy się: Czy projektant może mieć poczucie humoru? – spotkanie z Ośrodkiem Edukacji / platforma zoom
  • 20 XI 2020 – godz. 14:00 – Muzealne Zmysły: Dlaczego zabawa jest tak ważna w życiu dziecka? Prowadzenie: Maciej Matuszewski / platforma zoom
  • 21 XI 2020 – Dzień Rodzinny! – warsztaty i oprowadzanie dla dzieci w wieku 6-12 lat / online
    • 11.00 – Dobre zagranie – warsztaty aktorskie / platforma zoom
    • 13.00 – Oprowadzanie po wystawie Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci / online
    • 13.30 – Coś mi tu nie gra – warsztaty z projektowania przestrzeni miejskiej / platforma zoom
  • 21 XI 2020 – godz. 16:00 – Projekt + Michał Ptak: Auta przyszłości – wykład / online
  • 24 XI 2020 – godz. 14:00 – Kaniewski: Wzorowy obywatel – gra miejska / online
  • 27 XI 2020 – godz. 16:00 – Znamy się! Gdynia Qulturalna – spotkanie z Ośrodkiem Edukacji / platforma zoom