30 kwietnia 2021

Maj w Muzeum Miasta Gdyni

Długo wyczekiwana dobra wiadomość nareszcie dotarła nad morze, a dokładniej, na ulicę Zawiszy Czarnego 1 w Gdyni! Od 4 maja drzwi Muzeum Miasta Gdyni będą (…)

30 kwietnia 2021

Księga pamiątkowa

Najważniejsza inwestycja II Rzeczypospolitej W 1920 roku, po odzyskaniu dostępu do morza, koniecznością stała się budowa niezależnego od Gdańska portu morskiego. W tej sytuacji Departament (…)

28 kwietnia 2021

Międzynarodowa konferencja naukowa „Miasto i pamięć”

Instytut Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk i Muzeum Miasta Gdyni przyjmują zgłoszenia (do 1 maja) na międzynarodową konferencję naukową „Miasto i pamięć”.   (…)

16 kwietnia 2021

Zaproszenie do udziału w Konkursie / Call for Entry

[english below]   12. Baltic Mini Textile Gdynia 2022 Temat: NATURA Deadline: 31 października 2021 (data doręczenia) Baltic Mini Textile Gdynia (…)

13 kwietnia 2021

(TWOJE) SZKLANE HISTORIE

Pamiętasz pucharki, w których mama podawała lody, gdy zdyszany ze świadectwem w ręku wpadałeś do domu? W twojej pamięci utkwiło wspomnienie salaterek z budyniem stawianych przez babcię z uwagą na stole pokrytym (…)

9 kwietnia 2021

Tkackie dylematy. Miniatura tkacka „Tkać, czy nie?” Włodzimierza Cygana

„Miniatura powinna być zwięzła, skrótowa, swoją małą formą zaintrygować widza, skłonić go do podejścia bliżej, przyjrzenia się, co tam się w tym (…)

1 kwietnia 2021

Rok 2021 rokiem inż. Tadeusza Wendy

Z radością informujemy, iż Gdynia ogłosiła rok 2021 rokiem inż. Tadeusza Wendy, a już 29 maja zostanie odsłonięty pomnik twórcy gdyńskiego portu! Rok (…)

31 marca 2021

Kwiecień w Muzeum Miasta Gdyni

Zbliżają się święta, inne niż te, do których przywykliśmy. Nasza nowa normalność rozgrywa się w Internecie. Przenieśliśmy wszystkie działania do wirtualnej rzeczywistości i wiele wskazuje (…)

23 marca 2021

Kontakt z nami

Nasze muzeum jest obecnie zamknięte, ale pracujemy w trybie zdalnym. Wszystkie działy są dostępne pod adresami mailowymi podanymi na stronie https://www.muzeumgdynia.pl/kontakt/ Nasi pracownicy odpowiedzą (…)

20 marca 2021

Kolejna nagroda dla katalogu “Barbara Hoff”

Powołane przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek jury 60. Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2019 przyznało nagrodę Pawłowi Borkowskiemu za projekt graficzny katalogu Barbara (…)