10 czerwca 2020

Źródło Marii i figurka Matki Boskiej

Miejscem szczególnie często odwiedzanym przez mieszkańców Wielkiego Kacka jest Źródło Marii, przy którym znajduje się postawiona w 2018 roku figurka Najświętszej Marii Panny. (…)

9 czerwca 2020

Muzeum nieczynne 11 czerwca 2020 roku

Drodzy Państwo, uprzejmie informujemy, że Muzeum Miasta Gdyni będzie nieczynne dla zwiedzających 11 czerwca 2020 roku ze względu na przypadające święto Bożego Ciała. (…)

5 czerwca 2020

Trzy nieznane fotografie – Święto Morza!

Tradycje Święta Morza  w Polsce są bogate i kilkudziesięcioletnie, z przerwą, rzecz jasna,  na czas  okupacji niemieckiej. Pierwsze miało miejsce w Gdyni w 1932 r. Jego (…)

1 czerwca 2020

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni to czas swoistego powrotu do normalności. Po miesiącach zamknięcia naszej instytucji z powodu pandemii otwieramy się dla zwiedzających. To idealna okazja (…)

1 czerwca 2020

Z muzycznej krainy

Muzyka towarzyszyła ludzkości od zarania dziejów. Akompaniowała radosnym, średniowiecznym tańcom, zagrzewała żołnierzy do walki, dostarczała rozrywki i relaksu na królewskich dworach. Rzewne dźwięki rozbrzmiewające (…)

27 maja 2020

Walizka z historią

W Dziale Historycznym Muzeum Miasta Gdyni, wśród wielu przedmiotów codziennego użytku, znaleźć można walizkę podróżną sprzed 1939 r. (sygnatura: MMG/HM/III/3203). Obiekt (…)

26 maja 2020

Nowy regulamin zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni

Regulamin zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni obowiązujący od 25 maja 2020 r.  I. Informacje ogólne: Zwiedzanie ekspozycji w oddziałach Muzeum Miasta Gdyni (dalej (…)

25 maja 2020

Otwieramy Muzeum Miasta Gdyni!

Od 26 maja razem z Muzeum Miasta Gdyni swoją działalność wznawia jednocześnie Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzania gdyńskich instytucji (…)

21 maja 2020

„Kawoń” – palarnia kawy Tadeusza Wańskiego

Gdynia jako miasto portowe przyciągała do siebie przedsiębiorców różnych branż. Wśród nich były osoby, które handlowały towarami kolonialnymi, w tym również kawą (…)