16 grudnia 2019

Przerwa Świąteczna w Muzeum Miasta Gdyni

Drodzy Państwo, uprzejmie informujemy, że Muzeum Miasta Gdyni w zwiazku z okresem świątecznym będzie nieczynne dla zwiedzających od 23 do 26 grudnia 2019 roku. Przepraszamy (…)

12 grudnia 2019

Historia jednego obiektu

Ten niezwykły medal znajduje się w Zbiorach Muzeum Miasta Gdyni, dzięki hojności pani Haliny Młyńczak. Bity z mosiądzu, mierzący prawie 250 mm (…)

6 grudnia 2019

Fotografie Tadeusza Wańskiego w zbiorach Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, zakupiło 55 fotografii Tadeusza Wańskiego, dzięki czemu (…)

28 listopada 2019

Grudzień w Muzeum Miasta Gdyni

Grudzień w Muzeum przepełniony będzie nie tylko magią Świąt, ale również historią Gdyni. Zapowiedzią obfitego harmonogramu wydarzeń niech będzie stare polskie przysłowie: „Jak się grudzień (…)

4 listopada 2019

UWAGA! Spotkanie z Barbarą Piórkowską “Miejsce: Biurko mistrza (cz. 2) – warsztaty z B. Piórkowską” zostało przełożone na 26 listopada na godz. 18:00. Za wszelkie utrudnienia serdecznie przepraszamy‼️

30 października 2019

Listopad w Muzeum Miasta Gdyni

W tym miesiącu będziemy wspólnie podróżować w czasie, poznając historię Gdyni w różnych kluczowych momentach dziejowych. Okazji ku temu będzie kilka. Przede wszystkim (…)

29 października 2019

Nagroda Muzeum Widzialne 2019 dla Muzeum Miasta Gdyni

I nagroda w kategorii “Wydawnictwa książkowe lub multimedialne” tegorocznej edycji Muzeum Widzialne, przyznawana co dwa lata przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, trafiła (…)

21 października 2019

Awaria windy

Drodzy Państwo, ze względu na awarię windy w Muzeum Miasta Gdyni, wstęp na wszystkie wystawy jest możliwy tylko klatką schodową, co może znacznie utrudnić wejście (…)

Targi Książki
16 października 2019

Muzeum na Targach Książki we Frankfurcie

W środę 16 października rozpoczynają się Targi Książki we Frankfurcie nad Menem, podczas których ma miejsce niezwykła wystawa pt. “Captains of Illustration. 100 Years of (…)

28 września 2019

Uwaga! Awaria! 28-29.09

‼️Z powodu awarii prądu, nad której usunięciem są obecnie prowadzone prace, w dniach 28-29 września Muzeum Miasta Gdyni będzie nieczynne dla zwiedzających, a wszystkie zajęcia (…)