13 marca 2019

Zapraszamy do udziału w warsztatach Re-Dizajn

Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni zaprasza do udziału w warsztatach Re-Dizajn, przygotowanych specjalnie do wystawy czasowej Baltic Mini Textile (9 marca – 9 (…)

6 marca 2019

Wystawa „Karol Śliwka. PPPP” została nominowana w konkursie Pomorskie Sztormy

Z przyjemnością informujemy iż wystawa „Karol Śliwka. Polskie Projekty, Polscy Projektanci” została nominowana w konkursie Pomorskie Sztormy w kategorii “wydarzenie roku”! Transmisja z gali (…)

5 marca 2019

Ruszył konkurs „Kochamy gdyńskie zabytki”

Ruszył konkurs Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Gdyni pod hasłem „Kochamy gdyńskie zabytki”. Autor najciekawszej wycieczki otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Aby (…)

1 marca 2019

„Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Instytucie Dizajnu w Kielcach

Wystawę „Karol Śliwka. Polskie Projekty Polscy Projektanci” od tygodnia oglądać można w Instytucie Dizajnu w Kielcach. Jest to kolejna, po zeszłorocznej ekspozycji Oskara Zięty wystawa (…)

1 marca 2019

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni

Marzec kojarzy się ze zmienną pogodą ale i również z pierwszymi przejawami nadchodzącej wiosny, budzącą się do życia naturą. Nowe nadchodzi również od strony Muzeum Miasta (…)

27 lutego 2019

Weekend za pół ceny w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni w tym roku bierze udział  ogólnopolskiej akcji POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY. Oznacza to, że w dniach od 15 do 17 (…)

1 lutego 2019

Luty w Muzeum Miasta Gdyni

Luty: miesiąc krótki, iście zimowy, a jednak obfitujący w pierwsze zwiastuny wiosennego ciepła. Niezależnie od tego, czy pogoda będzie słoneczna, czy też deszczowa, każdy znajdzie (…)

29 stycznia 2019

Premiera płyty “Gdynia 1988-2018”

“Gdynia 1988-2018” to wyjątkowy album Muzeum Miasta Gdyni, będący swoistym hołdem złożonym Trójmiejskiej Scenie Alternatywnej lat osiemdziesiątych przez współczesne, związane z Gdynią zespoły i muzyków. (…)

30 grudnia 2018

Styczeń w Muzeum Miasta Gdyni

STYCZEŃ w MUZEUM MIASTA GDYNI Z Nowym Rokiem, nowym krokiem. W myśl tej zasady Muzeum Miasta Gdyni już od stycznia zaskoczy wszystkich odwiedzających nowymi, nietuzinkowymi (…)

11 grudnia 2018

Protokół z I posiedzenia Jury 11 BALTIC MINI TEXTILE GDYNIA 2019

Lista artystów zakwalifikowanych do udziału w wystawie Maria Aftanas-Jujka (Polska), Dżinsowy strach Joanna Alexandrowicz (Polska), Strefa 3 Amarger Brigitte (Francja), Voyage en (…)