18 czerwca 2018

Wręczenia nagród z okazji tegorocznego Dnia Muzealnika

Dzisiaj 18 czerwca 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród z okazji tegorocznego Dnia Muzealnika. Pracownicy gdyńskich placówek muzealnych spotkali się (…)

30 maja 2018

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Wystawy, prelekcje, warsztaty, spotkania z podróżnikami. Historia, sztuka i edukacja. W czerwcu Muzeum Miasta Gdyni tradycyjnie oferuje zwiedzającym bogatą ofertę wydarzeń, jednocześnie inicjując (…)

28 maja 2018

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało nagrodę książce “Oskar Zięta’”

Po raz 58. Polskie Towarzystwo Wydawców Książek przyznało doroczne nagrody w konkursie ‘Najpiękniejsze Książki Roku’. W kategorii “katalogów i wydawnictw bibliofilskich” nagroda przypadła książce (…)

28 maja 2018

Wyróżnienie w konkursie na muzealne wydarzenie roku “Sybilla 2017”

Wystawa “Szkło, metal, detal. Architektura Gdyni w szczegółach” otrzymała wyróżnienie w konkursie na muzealne wydarzenie roku “Sybilla 2017” organizowanym przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony (…)

9 maja 2018

Album muzyczny Miastofonia

Miastofonia to unikatowy album muzyczny, będący portretem dźwiękowym Gdyni. Dźwięki morza, śpiew ptaków, szum samochodów czy też melodie wygrywane przez portowe dźwigi dają pełen (…)

12 marca 2018

Wiosenne wystawy w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni na nadchodzący wiosenny sezon wystawienniczy przygotowało dla zwiedzających nowe ekspozycje czasowe, w interesujący, nierzadko nowatorski sposób łączące historie lokalną, (…)

4 grudnia 2017

10. Baltic Mini Textile Gdynia 2016 – rozstrzygnięcie konkursu

Wyniki konkursu Baltic Mini Textile Gdynia 2016 Jury Baltic Mini Textile Gdynia 2016 przyznało nagrody uczestnikom 10. edycji tego międzynarodowego (…)

17 listopada 2017

Przebudowa dachu w Muzeum Miasta Gdyni

Miło jest nam poinformować, że przebudowa dachu Muzeum Miasta Gdyni dobiegła końca! Zapraszamy na wystawy dostępne we wtorki, środy i piątki od 10 do 18, w czwartki (…)

16 grudnia 2015

10. Baltic Mini Textile Gdynia – zaproszenie do udziału w Konkursie

Baltic Mini Textile Gdynia jest konkursem organizowanym przez Muzeum Miasta Gdyni co trzy lata dla artystów profesjonalnych z kraju i zagranicy. Celem Konkursu (…)

3 grudnia 2015

gdyniaopowiedziana.pl – skorzystaj z nowej platformy edukacyjnej MMG

Z początkiem 2015 r. Muzeum Miasta Gdyni otrzymało wyjątkowy depozyt. Było nim ponad 30 godzin nagrań 23 gdynian, którzy opowiadając o swoim życiu, (…)