23 marca 2021

Kontakt z nami

Nasze muzeum jest obecnie zamknięte, ale pracujemy w trybie zdalnym. Wszystkie działy są dostępne pod adresami mailowymi podanymi na stronie https://www.muzeumgdynia.pl/kontakt/ Nasi pracownicy odpowiedzą (…)

20 marca 2021

Kolejna nagroda dla katalogu “Barbara Hoff”

Powołane przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek jury 60. Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2019 przyznało nagrodę Pawłowi Borkowskiemu za projekt graficzny katalogu Barbara (…)

17 marca 2021

Muzeum Miasta Gdyni zamknięte dla zwiedzających do 9 kwietnia 2021 roku

Z powodu wzrostu zachorowań na Covid-19 oraz w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, Muzeum Miasta Gdyni będzie zamknięte dla zwiedzających do 9 kwietnia 2021 roku. W związku (…)

11 marca 2021

„Zaginione Światło” – Latarka kolejowa ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni

Latarki od wieków oświetlały nam drogi, pomieszczenia, jak i pomagały w kierowaniu ruchem drogowym. Na przestrzeni lat zmieniał się ich wygląd oraz zastosowane technologie. Różniły (…)

9 marca 2021

Muzeum Miasta Gdyni oraz Muzeum Warszawskiej Pragi na tropie zabawek Edwarda Manitiusa!

12 grudnia 1928 r. przy ul. Szkolnej, róg 10 Lutego otwarto w Gdyni sklep firmowy Wedla.   Trudno było znaleźć lepiej usytuowany (…)

9 marca 2021

TAK BRZMI MIASTO w Trójmieście! Warsztaty muzyczne poświęcone branży muzycznej.

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza na wyjątkowe warsztaty: Inkubator Tak Brzmi Miasto: ZNAJDŹ SIĘ! “Tak Brzmi Miasto” to pierwszy i największy program profesjonalizacji artystów muzycznych i menedżerów (…)

3 marca 2021

Muzeum Miasta Gdyni ma nowego dyrektora

Muzeum Miasta Gdyni ma nowego dyrektora. Karin Moder została dziś powołana na to stanowisko przez Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

1 marca 2021

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni

Marzec w Muzeum Miasta Gdyni to oprowadzania po wystawach, wykłady i wszelkiego rodzaju warsztaty. Kwestie bezpieczeństwa nie pozwalają nam jeszcze by spotkać się osobiście. Edukacyjne działania (…)

2 lutego 2021

Luty w Muzeum Miasta Gdyni

2 lutego 2021 to wyjątkowa data dla instytucji kultury. Od dziś Muzeum Miasta Gdyni jest otwarte dla zwiedzających. Poniżej prezentujemy repertuar na drugi (…)

29 stycznia 2021

Muzeum Miasta Gdyni otwarte od 02.02.2021!

Drzwi Muzeum Miasta Gdyni szeroko otwarte! Już wkrótce gdyńskie muzea wznawiają działalność! W Muzeum Miasta Gdyni czekają na was wystawy czasowe “Legenda (…)