1 czerwca 2020

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni

Czerwiec w Muzeum Miasta Gdyni to czas swoistego powrotu do normalności. Po miesiącach zamknięcia naszej instytucji z powodu pandemii otwieramy się dla zwiedzających. To idealna okazja (…)

1 czerwca 2020

Z muzycznej krainy

Muzyka towarzyszyła ludzkości od zarania dziejów. Akompaniowała radosnym, średniowiecznym tańcom, zagrzewała żołnierzy do walki, dostarczała rozrywki i relaksu na królewskich dworach. Rzewne dźwięki rozbrzmiewające (…)

27 maja 2020

Walizka z historią

W Dziale Historycznym Muzeum Miasta Gdyni, wśród wielu przedmiotów codziennego użytku, znaleźć można walizkę podróżną sprzed 1939 r. (sygnatura: MMG/HM/III/3203). Obiekt (…)

26 maja 2020

Nowy regulamin zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni

Regulamin zwiedzania Muzeum Miasta Gdyni obowiązujący od 25 maja 2020 r.  I. Informacje ogólne: Zwiedzanie ekspozycji w oddziałach Muzeum Miasta Gdyni (dalej (…)

25 maja 2020

Otwieramy Muzeum Miasta Gdyni!

Od 26 maja razem z Muzeum Miasta Gdyni swoją działalność wznawia jednocześnie Muzeum Emigracji w Gdyni oraz Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Serdecznie zachęcamy Państwa do odwiedzania gdyńskich instytucji (…)

„Kawoń” – palarnia kawy Tadeusza Wańskiego

Gdynia jako miasto portowe przyciągała do siebie przedsiębiorców różnych branż. Wśród nich były osoby, które handlowały towarami kolonialnymi, w tym również kawą (…)

21 maja 2020