1 lipca 2020

Muzeum Miasta Gdyni wciąż szuka dyrektora

Ogłoszony w tym roku konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Miasta Gdyni nie został rozstrzygnięty i decyzją prezydenta Wojciecha Szczurka będzie rozpisany kolejny, który do końca roku (…)

30 czerwca 2020

Lipiec w Muzeum Miasta Gdyni

W lipcu Muzeum Miasta Gdyni wychodzi na zewnątrz budynku, aby w nieszablonowy sposób pokazać w detalach piękno oraz historię miasta z morza i marzeń. Jeśli jednak wolicie (…)

19 czerwca 2020

Informacja o nominacji „Gdyńskie wędrówki kota Antoniego” w konkursie Dobry Wzór 2020

Książka „Gdyńskie wędrówki kota Antoniego” otrzymała od Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, organizatora konkursu Dobry Wzór 2020, nominację w kategorii  grafika książki. Publikacja jest dostępna do kupienia (…)

„Z widoków morskich”

Obraz Międzyzdroje Henryka Baranowskiego ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni Urodzony w 1932 roku w Starogardzie Gdańskim, malarz i grafik Henryk Baranowski miał nieoceniony wkład (…)

18 czerwca 2020

W morskiej Toni. Miniatura tkacka “Głębia” Agaty Zielińskiej-Głowackiej ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni

„Inspiracjami do moich prac są zdarzenia i obrazy, które, poddane refleksji, czają się w zakamarkach pamięci, czekając na swoiste zmaterializowanie w postaci włóknistych materii.” Agata Zielińska-Głowacka. (…)

18 czerwca 2020

Zgłębiając strukturę. Miniatura tkacka “Strukturalne konfrontacje 01” Moniki Izabeli Kostrzewy ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni

Monika Izabela Kostrzewa realizuje się m.in. w projektowaniu ubrań oraz w grafice. Swoją twórczością zdobyła uznanie zarówno w kraju jak i na świecie. Jednym z zagadnień zgłębianych przez artystkę (…)

18 czerwca 2020

Fascynujące i niepokojące. Grafika “Przemijanie” Wojciecha Kostiuka ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni

„W grafice staram się oddać prawdę całkowitą. Przedstawione przeze mnie morze, żaglowce, elementy z Don Kichota oraz wieże Babel tworzą moje alegoryczne sny (…)

18 czerwca 2020

Morze nocą. Rysunek “Bez Tytułu (Nocturn morski)” Włodzimierza Pogody Radziszewskiego ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni

Włodzimierz Pogoda Radziszewski, pracownik Marynarki Wojennej był człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Tworzył słuchowiska radiowe, publikował książki i artykuły (kilkadziesiąt naukowych i kilkaset publicystycznych), (…)

16 czerwca 2020

„Człowiek pióra i morza” – Pomnik Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego w Gdyni

Józef Teodor Konrad Korzeniowski zapisał się w kartach historii nie tylko jako wybitny pisarz i publicysta ale także jako… żeglarz i kapitan. Obcowanie z morzem oraz podróże i ekspedycje (…)

10 czerwca 2020

Źródło Marii i figurka Matki Boskiej

Miejscem szczególnie często odwiedzanym przez mieszkańców Wielkiego Kacka jest Źródło Marii, przy którym znajduje się postawiona w 2018 roku figurka Najświętszej Marii Panny. (…)