11 maja 2020

Z prozy życia codziennego. Praczka na szkicu Wacława Szczeblewskiego ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni

„ Z prozy życia codziennego” Praczka na szkicu Wacława Szczeblewskiego ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni Pranie bielizny – nieodłączny element życia codziennego. Niegdyś (…)

11 maja 2020

„Z kręgów akademickich” Akt męski Wacława Szczeblewskiego ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni Wacław Szczeblewski był wychowankiem Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Dreznie. (…)

5 maja 2020

Szkło w moderniźmie

Brytyjski materiałoznawca Mark Miodownik nazwał szkło „niewidzialnym”. Ten dyskretny, a zarazem funkcjonalny materiał doskonale współgra z oszczędną, pozbawioną nadmiernych dekoracji estetyką (…)

30 kwietnia 2020

Muzeum pozostaje zamknięte do odwołania!

W związku z decyzją Organizatora informujemy, że Muzeum Miasta Gdyni pozostanie zamknięte dla odwiedzających do odwołania.

27 kwietnia 2020

Z dziejów łuszczarni ryżu

MMG/SZ/1577 Łuszczarnia Ryżu w Gdyni; Brzeski Janusz Maria, Gdynia; 1932; 25 x 18,1 cm; tusz; brystol   Gdyński port sam w sobie (…)

27 kwietnia 2020