Gry miejskie

OD PIERWSZEGO WEJRZENIA – architektoniczna gra miejska

Klasy od IV do VIII szkoły podstawowej

Opis: Niektóre rzeczy czasami trudno jest dostrzec na pierwszy rzut oka. Tym większa radość, kiedy uda się je wypatrzeć. Na szczęście budynki w Gdyni zapewniają wiele takich odkryć!

Przygotowana przez Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni gra miejska daje możliwość odnalezienia zaskakujących detali architektonicznych. Wyruszymy w miasto spod budynku Muzeum, a wskazówki poznamy, dzięki prostej grze planszowej. Zaprowadzą nas prosto do tych często pomijanych perełek. To doskonała okazja, aby nieco rozprostować nogi, ale też dowiedzieć się więcej na temat architektury Gdyni. No i oczywiście świetnie się bawić w towarzystwie koleżanek i kolegów!

Cena: 100 zł za grupę do 25 osób (dostępne w każdej chwili / obowiązują zapisy)

 

NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI – architektoniczna gra miejska

Klasy od IV do VIII szkoły podstawowej

Opis: Jedyna taka w Polsce, Europie, a nawet na świecie. Gdynia. Pełna architektonicznych perełek. Aż szkoda by było ich nie dotknąć! Najwyższy czas na zabawę na świeżym powietrzu. Zostawmy komputery i chodźmy zwiedzać świat! Ze wskazówkami w kopertach, będziemy na nowo odkrywać detale pobliskich kamienic. Naszą grę miejską zaczniemy przed budynkiem Muzeum Miasta Gdyni. Następnie wyruszymy w miasto, gdzie czekają nas prawdziwe dzieła modernistycznej architektury.

Cena: 100 zł za grupę do 25 osób (dostępne w każdej chwili / obowiązują zapisy)