Projekt Miasto
Projekt Miasto
 

PROJEKT MIASTO to interdyscyplinarne przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców Gdyni. Jego realizacja rozpoczęła się 4 stycznia 2019, a koniec nastąpi 10 lutego 2026 roku. Efektem finalnym projektu będzie wystawa z okazji 100. rocznicy uzyskania praw miejskich przez Gdynię, stworzona przy wsparciu mieszkańców miasta.

Koordynacja:
Tomasz Sosnowski, Agata Abramowicz

Działania edukacyjne:
Anna Jazgarska, Joanna Jakubowska, Iza Meronk, Michał Miegoń, Katarzyna Piotrowska

Opieka merytoryczna:
Jacek Friedrich, Dariusz Małszycki

Głównym celem projektu jest stworzenie przestrzeni do spotkań mieszkańców poszczególnych dzielnic miasta.

Przez okres 7 lat edukatorzy Muzeum Miasta Gdyni odwiedzą wszystkie 22 gdyńskie dzielnice. Lokalne spotkania z bieżącą historią zostaną zarejestrowane w postaci nagrań audio i wideo oraz pisemnych wypowiedzi. Spotkaniom towarzyszyć będzie szereg aktywności edukacyjnych poświęconych tematowi miasta.

Efektem wszystkich działań realizowanych w ramach projektu będzie rejestracja i archiwizacja naszej teraźniejszości. Co roku zebrany materiał oraz wyniki przeprowadzonych na jego podstawie badań zostaną zaprezentowane publicznie oraz dodane do archiwum Muzeum Miasta Gdyni. W przyszłości historie przekazane przez mieszkańców miasta stworzą wyobrażenie o naszym gdyńskim „tu i teraz”

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy do kontaktu mejlowego: zapisy@muzeumgdynia.pl
lub telefonicznego: 58 662 09 35/ 36/ 37

Tu i teraz

… to przestrzeń wspólnego działania. To miejsce, w którym możemy się zatrzymać i przyjrzeć naszemu TU I TERAZ. TU, w tym mieście i TERAZ, w tym momencie. TU oznacza i miasto, i jego poszczególne dzielnice. Jak je widzimy, jak je odczuwamy? Co decyduje o ich odrębności?

Zapraszamy mieszkańców Gdyni do podzielenia się własną opowieścią o sobie, o swojej dzielnicy, o mieście. Wystarczy poszukać odpowiedzi na pytanie: Moja historia dziś, to…?

Każdy może przekazać swoją własną opowieść, która wraz z pozostałymi historiami zostanie zapisana dla kolejnych pokoleń.

Podziel się z nami swoim dniem dzisiejszym, ważnym dla Ciebie miejscem albo wydarzeniem, zapisz, co myślisz o swoim mieście i jak widzisz swoje miejsce w mieście.

Krok 1
wypełnij kartonik swoją historią odpowiadając na pytanie: Moja historia dziś, to?

Krok 2
wypełniony kartonik za pomocą metalowego haczyka umieść wewnątrz Strefy