Czas realizacji projektu:

czerwiec - wrzesień 2021

Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego to cykl pięciu spotkań mający na celu prezentację dorobku Franciszka Walickiego, związanego z Gdynią wybitnego animatora kultury, nazywanego ojcem polskiego Rock’n’Rolla.

Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego

Podczas pięciu spotkań, prowadzonych przez dziennikarza muzycznego Piotra Metza prześledzimy jego artystyczną drogą oraz poznamy wpływ jaki wywarł na muzykę oraz szeroko pojętą popkulturę w kraju. Zaprezentowane zostaną także zjawiska muzyczne, których był katalizatorem. Zostaną one umiejscowione w kontekście światowego boomu muzyki rock’n’rollowej pokazując rangę i skalę zjawiska jakim był bigbit dla ówczesnej publiczności okresu PRL. Nie zabraknie również krytycznego i zdystansowanego spojrzenia na pewne aspekty bigbitu.

19 MAJ Przed uderzeniem (do 1959)

Materiały do pobrania – podsumowanie wykładu:

Plan wydarzeń towarzyszących:

• 16 CZERWIEC Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego
  • 23 CZERWIEC Tysiąc gitar nam gra (1959-1968)
  • 21 LIPIEC Mocniejsze uderzenie (1968 – 1974)
  • 18 SIERPIEŃ Dyskoteka gra? (1969-1979)
  • 22 WRZESIEŃ Dinozaury Rocka (1980 – )