26.02 Piątek

[wydarzenie anulowane] Znamy się! Gdyńska bohema

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych zmuszeni zostaliśmy do odwołania wydarzenia “Znamy się! Gdyńska bohema”. Mamy nadzieję, że już niebawem opublikujemy (…)

27.02 Sobota

[ONLINE] Dostępna sobota – oprowadzanie po wystawie Legenda Radmoru dla osób niewidomych i niedowidzących

Powracają dostępne soboty w Muzeum Miasta Gdyni. W tych dniach, w sposób szczególny staramy się gościć osoby z utrudnionym dostępem do kultury. Dostępna sobota to przede (…)

12.03 Piątek

[ONLINE] Inspiracjo, gdzie jesteś? – wirtualne oprowadzanie po wystawie „Janusz Kaniewski. PPPP”

Inspiracjo, gdzie jesteś? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi na wystawie „Janusz Kaniewski. Polskie Projekty Polscy Projektanci”. Zastanowimy się, skąd bohater ekspozycji czerpał nowatorskie (…)

17.03 Środa

[ONLINE] Jesteśmy w kontakcie – rodzinne oprowadzanie po wystawie „Legenda Radmoru”

Porozumiewać się możemy na różne sposoby. Czasami jest to rozmowa z bliską osobą twarzą w twarz, innym razem spotkanie odbywa się na odległość. Podczas oprowadzania (…)

18.03 Czwartek

[ONLINE] Przerzuć się na rower – wykład dla seniorów w ramach Klubu Doborowego Towarzystwa

Nadchodzi długo wyczekiwana wiosna! Wyciągamy rower – najwyższy czas na rekreację na świeżym powietrzu! 18 marca otwieramy sezon rowerowy w Muzeum Miasta Gdyni (…)

20.03 Sobota

[ONLINE] Sprawna instalacja – warsztaty plastyczno-dźwiękowe w ramach cyklu Dzień Rodzinny

Termin: 20 III 2021, godzina 11:00 Bilety: bezpłatnie, obowiązują zapisy na stronie wydarzenia: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie   Szum liści drzew, tykanie starego zegara, (…)

20.03 Sobota

[ONLINE] Na tych samych falach – warsztaty z tworzenia audycji radiowej w ramach cyklu Dzień Rodzinny

Szum liści drzew, tykanie starego zegara, szczekanie psa. Często nie zauważamy, ile dźwięków jest wokół nas. Podczas rodzinnych warsztatów z tworzenia audycji (…)

23.03 Wtorek

[ONLINE] Usłysz więcej – warsztaty obróbki dźwięku dla początkujących

Zastanawiasz się czasem, skąd i jak można wydobywać ciekawe brzmienie? Szukasz prostych sposobów na obróbkę nagranego dźwięku? Mamy coś specjalnie dla Ciebie: (…)

25.03 Czwartek

Przed modernizmem – wykład online prof. Marii Jolanty Sołtysik

Czy zastanawiasz się w jakim stylu budowano w Gdyni przed rewolucją modernistyczną? Dowiesz się tego podczas wykładu online „Przed modernizmem – style w gdyńskiej architekturze (…)

26.03 Piątek

Dobry fason – oprowadzanie online po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”

Kiedyś to było zupełnie inaczej! Nosiło się kapelusze i spódnice w grochy. Dziwne stroje pojawiały się i na plaży i podczas poważnych okazji. A jak było tak naprawdę? (…)