03.08 Wtorek

Niewyczerpujący się papier – warsztaty z tworzenia czerpanego papieru

Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji łączą siły! W ramach cyklu #MuzeaNaWarsztat przez całe wakacje, w każdy wtorek i czwartek od 10:00 do 15:00, spotykamy się na placu (…)

07.08 Sobota

Śladami kota Antoniego – gra miejska

Czy znacie Antoniego? Ten wyjątkowy kot, bohater książki „Gdyńskie wędrówki kota Antoniego”, to chadzający własnymi ścieżkami odkrywca! Nasz koci przyjaciel uwielbia gry (…)

08.08 Niedziela

Legenda Radmoru – oprowadzanie po wystawie

Ponad siedemdziesiąt lat historii komunikacji radiowej, technika, wzornictwo przemysłowe – to nie tylko opowieść o gdyńskim przedsiębiorstwie, to opowieść o ludziach, którzy zbudowali jego legendę. Jak to się (…)

10.08 Wtorek

W górę! – warsztaty z tworzenia latawców

Muzeum Miasta Gdyni i Muzeum Emigracji łączą siły! W ramach cyklu #MuzeaNaWarsztat przez całe wakacje, w każdy wtorek i czwartek od 10:00 do 15:00, spotkaj się z nami (…)

14.08 Sobota

Miasto 5 zmysłów. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Już w sierpniu w Gdyni zagości Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Muzeum Miasta Gdyni jak co roku będzie gospodarzem największej (…)

17.08 Wtorek

Wspomnienia zamknięte w butelce – warsztaty z tworzenia pamiątek znad morza

18.08 Środa

Historia Rock’n’Rolla: Big Bit Walickiego. Dyskoteka gra? – wykład.

Jaki wpływ miał Franciszek Walicki, ojciec Big Bitu, animator kultury i innowator muzyczny, na polską popkulturę? Z czego czerpał inspiracje i które z nich miały (…)

23.08 Poniedziałek

Radmor i okolice – spacer historyczny po ul. Hutniczej z Michałem Miegoniem

Na granicy Chyloni i Leszczynek, którą  wyznaczał rów wodny Horyniec, powstał budynek jednego z najważniejszych przedsiębiorstw polskiego przemysłu łączności. Budowa ulicy Hutniczej na zawsze (…)