24.06 Czwartek

Stylowe kamienice. O gdyńskiej architekturze niemodernistycznej – wykład online w ramach edukacyjnego cyklu Perły

Gdyńskie Śródmieście znane jest ze swojej modernistycznej architektury. Co jednak wiadomo na temat pozostałych, równie ciekawych, a mniej docenianych kamienic w centrum miasta? Podczas (…)

25.06 Piątek

Detal z ulicy Świętojańskiej – spacer po ulicy Świętojańskiej w ramach cyklu Znamy się!

Modernizm to określenie w architekturze światowej, zakładające między innymi całkowite odejście od wszelkiej formy dekoracyjnej. Jednak podczas spaceru po ulicy Świętojańskiej, można zwrócić uwagę (…)

25.06 Piątek

Morze nasze morze – wybrane przykłady malarstwa marynistycznego – wykład Gabrieli Zbirohowskiej-Kościa

Po odzyskaniu przez Polskę dostępu do Bałtyku, morze stało się nie tylko symbolem potencjału gospodarczego kraju, ale także nieskończonym źródłem artystycznych inspiracji. Poruszało wyobraźnię artystów zarówno (…)