05.12 Niedziela

Ściana zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Grudniowe popołudnia, gdy za oknem robi się coraz ciemniej, nie nastrajają do wyjścia z domów. Ale właściwie, czemu nie? Czas na kolor! Wybierzcie się z nami na oprowadzanie po najnowszej (…)

08.12 Środa

A to historia! – czytanie książek dla dzieci

Ilustracje pomagają czytelnikowi wyobrazić sobie konkretną historię. Pomagają również dokładniej określić charakter postaci czy przedmiotów, o których autor wspomina w tekście. Jednak ilustracja nie jest (…)

10.12 Piątek

Rok Tadeusza Wendy – spotkanie podsumowujące

Rok 2021 powoli dobiega końca. To dla nas niezwykły czas. W końcu został Rokiem Tadeusza Wendy, wybitnego gdyńskiego inżyniera. Poznaliśmy go bliżej. (…)

11.12 Sobota

Dzień rodzinny: Wzór na życzenia – rodzinne warsztaty z tworzenia kartek świątecznych

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Już najwyższy czas przesłać bliskim najserdeczniejsze życzenia. Trzeba zdążyć z wysyłką kartek, a przed nami jeszcze (…)

12.12 Niedziela

Kolekcjonerstwo – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci”

Wystawy z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci to nie tylko przedstawienie sylwetek i osiągnięć wybitnych twórców, ale też próba zwrócenia uwagi na wybrane aspekty wzornictwa. Podczas ósmej (…)

16.12 Czwartek

Święta, święta i pocztówki – warsztaty dla seniorów z tworzenia artystycznych kartek świątecznych

Klub Doborowego Towarzystwa kończy rok! Uwielbiamy celebrować takie wydarzenia. Nie mogliśmy wybrać lepszego momentu. Wielkimi krokami zbliża się przecież najbardziej urokliwy (…)

16.12 Czwartek

[ONLINE] Perły: Zespół Dowództwa Floty i Marynarki Wojennej RP projektu Mariana Lalewicza – wykład

Czy podczas II Wojny Światowej w Gdyni pracowali polscy architekci? Oczywiście! Marian Lalewicz był polskim architektem i jednym z najwybitniejszych przedstawicieli klasycyzmu akademickiego. Działał (…)

19.12 Niedziela

Gdynia – dzieło otwarte – oprowadzanie po wystawie

Historia Gdyni, jak każda porządna historia, łączy w sobie wiele wątków. Jedne są wyraźne, inne ukryte, ale wszystkie są tak samo ważne. Wszystko (…)

02.02 Środa

Warsztaty Bartka Borówki: „Jak przygotować trasę koncertową dla nieznanej kapeli a przy tym nie zbankrutować i nie wyłysieć?” Muzeum Miasta Gdyni oraz agencja Borówka Music (…)