25.06 \ Piątek \ godz. 16:00

Detal z ulicy Świętojańskiej – spacer po ulicy Świętojańskiej w ramach cyklu Znamy się!

\ Wejście bezpłatne

Modernizm to określenie w architekturze światowej, zakładające między innymi całkowite odejście od wszelkiej formy dekoracyjnej. Jednak podczas spaceru po ulicy Świętojańskiej, można zwrócić uwagę na detale architektoniczne, które pełnią ozdobną funkcję. Czy oznacza to, że nie wszystkie kamienice przy tej znanej gdyńskiej ulicy są modernistyczne?

Na to pytanie odpowie Patrycja Wójcik z Ośrodka Edukacji Muzeum Miasta Gdyni. Spotkamy się już 25 czerwca, o godzinie 16:00 przed kamienicą przy ulicy Świętojańskiej 9 w Gdyni.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklicznych działań animacyjnych „Znamy się!”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie www.muzeumgdynia.pl.