25.07 \ Niedziela \ godz. 14:00

Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci – oprowadzanie

\ Dla wszystkich

Podczas ósmej edycji cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci Muzeum Miasta Gdyni zaprezentuje twórczość wybitnych projektantów – Eryki i Jana Drostów.

Na wystawie ukażemy dorobek jednego z najciekawszych tandemów projektanckich w powojennej historii wzornictwa szkła. W atrakcyjny poznawczo sposób przedstawimy szkła produkowane masowo oraz realizacje unikatowe, ich miejsce w historii polskiego wzornictwa oraz przełomową technologię szkła prasowanego. Zabierzemy zwiedzających w pouczającą, a zarazem sentymentalną podróż, uświadamiając powszechność dobrego projektowania w polskich domach i jego wartość kolekcjonerską.

Zapraszamy na niedzielne oprowadzanie po wystawie poświęconej twórczości Eryki i Jana Drostów. Udział wydarzeniu wymaga zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne.

Bilety: Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny)

Prowadzenie: Gabriela Zbirohowska-Kościa Dział Sztuki Muzeum Miasta Gdyni

Współorganizatorem wystawy “Eryka i Jan Drostowie. Polskie Projekty Polscy Projektanci” jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu.