21.05 \ Czwartek \ godz. 18:00

Idealizm, modernizm i utopia. Spotkanie architektoniczne online

\ Dla wszystkich

Teoria bliska artystom awangardowym miała niezwykły rozmach – twórcy pragnęli wcielić w życie idee nowoczesności, wpływając na każdy aspekt życia codziennego. Projektowali meble, ubrania, budynki i całe miasta… Zmagania twórczych koncepcji przybliża wystawa Gdynia – Tel Awiv. Towarzyszące jej spotkanie ilustruje zmagania z przestrzenią i materią, których podjęła się para twórców: Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński. Ich koncepcja, wspierana przez intelektualne kalkulacje służyła idei powstania nowego społeczeństwa i nowej sztuki.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z Marią Stelmaszczyk, która w swoim filmie postara się wprowadzić nas w świat awangardowej myśli.

Jest to też doskonała okazja na połączenie sił z Muzeum Sztuki w Łodzi, gdzie pracuję autorka filmu.

Oglądaj na:

facebook.com/muzeummiastagdyni