31.07 \ Sobota \ godz. 10:00

Koleją z Gdyni do Kokoszek – spacer historyczny z Dawidem Gajosem

\ Dla wszystkich
\ Wejście bezpłatne

W 2021 roku przypada 100. rocznica budowy linii kolejowej łączącej Gdynię z resztą kraju z pominięciem Wolnego Miasta Gdańska. Była to pierwsza większa inwestycja kolejowa w II Rzeczypospolitej po odzyskaniu niepodległości. Dlaczego powstała kolej z Gdyni do Kokoszek? Ile kosztowała jej budowa? Z jakimi trudnościami mierzyli się budujący? Jakie pamiątki się po niej zachowały? Jak wygląda obecnie? Najlepiej przekonać się o tym podczas spaceru w ramach cyklu „Spaceruj z historią!”, szlakiem dawnego torowiska, który poprowadzi Dawid Gajos z Działu Historycznego Muzeum Miasta Gdyni.

Spotykamy się już 31 lipca, o godzinie 10 na końcu ulicy Olkuskiej, przy wejściu do Rezerwatu Kacze Łęgi. Trasa wędrówki (ok. 7 kilometrów) będzie prowadziła zarówno przez tereny miejskie, jak i leśne ścieżki spacerowe, a zakończy się przy kapliczce na końcu ulicy Źródło Marii. Zapraszamy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy na stronie: https://www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/

Więcej informacji  na stronie Muzeum Miasta Gdyni w zakładce „spaceruj z historią!” i na www.TadeuszWenda.pl – stronie poświęconej pamięci budowniczego gdyńskiego portu.

Miejsce: na końcu ulicy Olkuskiej, przy wejściu do Rezerwatu Kacze Łęgi w Gdyni

Bilety: bezpłatnie