Kreska, plama, kolor, słowo – oprowadzanie dla seniorów

Przed każdym, kto kiedykolwiek próbował stworzyć ilustrację stoi szereg niecodziennych pytań. Jak namalować śnieg? Jak wyrysować grymas na dziecięcej twarzy? Gdzie postawić granicę między artystyczną interpretacją a twórczym szaleństwem?

Na szczęście są takie wystawy jak „Ściana Zaczarowana. Ilustracje Bożeny Truchanowskiej”, których zadaniem jest wytłumaczyć proces twórczy artystów i zagłębić się w tajemniczy świat ich niezwykłych dzieł. Wraz z grupą gdyńskich seniorów, Klubem Doborowego Towarzystwa, zwiedzimy naszą najnowszą wystawę. Dowiemy się jakich technik użyć, aby narysować zwykłe — niezwykłe zjawiska takie jak deszcz czy strach oraz odsłonimy kulisy powstania  „Ściany Zaczarowanej”.

Wszelkie pytania dotyczące najbliższych spotkań można kierować do koordynatorki Klubu Gosi Bujak mailowo na adres m.bujak@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie na numer 58 662 09 35.

18.11.2021 Czwartek
Dla seniorów Dla seniorów